Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kézpénz vagy bankszámla?...

Kézpénz vagy bankszámla? Váltani vagy sem?

Figyelt kérdés
Van egy kis megtakarításom forintban, ha most átváltanám tény és való sokat buknék, de ha ez így megy tovább, és valóban mi leszünk a következő Görögország után-ami valjuk be reális- akkor egész egyszerűen elértéktelendik a pénzem, már ígyis hihetetlen milyen sokat bukik az ember 2 hónaphoz képest. A napokban szinte óráról órára csökkent a forint értéke,elképesztő. A helyzet a következő: Jövőhéten utazom egy országba,ott leszek 1hónapig,majd tovább a célországba. Ott ehhez a pénzhez már nem kell nyúlnom,de ha itt beteszem a számlámra, akkor forintban lesz ergo valószínűleg még tovább romlik, és csak vész esetén nyúlnék hozzá. Ottani számlára, csak 1-2hónap után tudnám rakni, mivel 1hónap még odaérek, aztán még elintézem amit el kell etc. Mivel nő vagyok, félek nagyobb összeget magamnál tartani,ha nem is egy hatalmas összeg,de nekem az. Szóval ez így sehogy se jó, mert az itteni számlám nem euró alapú. Ti mit tennétek?
2011. nov. 13. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha csak annyi a problémád, hogy euróban szeretnéd tartani a pénzed, de nem érzed biztonságban odahaza, nyithatsz bármelyik itthoni banknál devizaszámlát. Nekem is van.
2011. nov. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már nem lenne időm, ráadásul az többe kerül,ha jól tudom,én még diák vagyok. De lényegtelen, mert időm már nem lenne rá. Úgyhogy a probléma még fennáll. De azért köszönöm a válaszod.
2011. nov. 13. 11:30
 3/8 Katoonene ***** válasza:
És dolgozni mennél? Mert ha van 1 millió forint megtakarításod, az nem egy horribilisan elérhetetlen összeg kint, berakod bankba, kint pedig ha stabilan van számlád, stb. átrakatod. A biztonság talán megér pár ezer forintot, addig az 1-2 hónapig biztos nem fog újra visszatérni a pengő:)
2011. nov. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tanulni megyek. Nem horribilisan nagy összeg. És nem a bankra sajnálom a pénzt, hanem kiszámoltam, most kb 50 ezerrel kapok kevesebbet, mint 2hónapja. Ez még oké is,de ha ez így megy tovább, mivel nem nyúlok hozzá lesz ez még duplája is, ne adj isten még több. Ezért gondolkodom rajta,hogy most váltsak vagy ne. Nekem ez már sok kiesés. Bár tény,ha ellopnák még több lenne,de ha ehhez még hozzáveszem azt is,hogyha kiveszem egy összegben,átutalom, vagy ne adj isten apránként élném fel,akkor még azt is rászámolják,hogy nem hazai bank,meg más pénznem etc, és akkor ott vagyok, hogy sokat nem ér a pénzem.
2011. nov. 13. 11:41
 5/8 anonim ***** válasza:
A számlanyitás egy filléredbe sem kerül, akkor sem, ha devizaalapú a számlád.
2011. nov. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem diákszámlám van, hozzá kártyám,feltételezem akkor újat kapnék,az meg megint idő. Diákszámlánál meg tuti nem lehet euró alapú. Még dombornyomatos kártyát se kaptam,pedig azt mondták az lesz hozzá pff, de elvileg ezt is tudom majd használni,mastercard,csak normál. Az ügyintézők nagyon képben vannak.
2011. nov. 13. 11:53
 7/8 anonim ***** válasza:
A devizaalapú számlák takarékszámlák, nem adnak kártyát hozzá, így az pénzbe sem kerül. Ha szükséged van a pénzre, vagy be kell menned a bankba, vagy netbankon keresztül tudod magadnak átutalni olyan számlára, amihez van kártyád.
2011. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet. Én most hazamegyek, most még magyar állampolgár vagyok,de felveszem apum állampolgárságát. Az vajon gond,ha 1hónap múlva totál más nevem és állampolgárságom lesz? Csak mert nem tudok visszajönni szólni...Számlát megszűntetni csak személyesen lehet? Mert kb 1 évig lenne szükségem a magyarra.
2011. nov. 13. 12:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!