Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Apeh-csp, tgyas intézése?

Apeh-csp, tgyas intézése?

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 12:45
 1/8 A kérdező kommentje:

februarban mentem tgyasra. megszuletett a pici, a férjem elkuldtem adokartyaert, hogy igényeljen. mondta, hogy megkerdezte, majd kuldik.

en nem igy olvastam, meg ketszer elkuldtem, de nem tudott semmit intezni, sot lehulyeztek.

csaladi potlekot, tgyast meg addig nem kuldenek, amig nincs adokartya (a babanak)

most majus van, kiderult, hogy csak ket honapra visszamenoleg kuldik ki, és igazam volt, igenyelni kell a picinek adokartyat, viszont kb juniusra lesz meg..

ezt az apehnal miert nem tudtak?

ez több szazezer forint (halmozodott) ami nagyon kellene (ertheto okokbol, kisbaba, stb)


nem tudom ki volt az a harom ugyintezo, es ha ez a negyedik vegul nem segit, akkor mi lett volna. lehet valamit tenni, vagy az a penz vegleg elveszett? :(


hova tudok fordulni?

2009. máj. 8. 12:45
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A baba összes szükséges papírját a születés anyakönyvezésével egyidejűleg el intézik a kórházban, amit utólag postai úton kapsz meg. A tgyást tudtommal hat hónapra visszamenőleg lehet igényelni. Ezt mindig a munkahely közreműködésével kell megtenni. A családi pótlékra vonatkozó igényt valóban csak két hónapra visszamenőleg lehet igényelni. Az igényléshez szerintem csak a baba TAJ száma kell, adószáma nem.


[link]

2009. máj. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez új előírás, hogy kell adókártya a TGYÁS-hoz? Én úgy tudtam, hogy kiértesítenek, hogy mi a gyerek adószáma, és majd ha akarsz, megcsináltatod az adókártyát neki. Rosszul tudom?
2009. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Én tavaly szültem, én úgy tudom, hogy azóta nem változott semmi.

Adókártya nem kell semmilyen ügyintézéshez. Ami kell, az a születési anyakönyvi kivonat (amit még a kórházban megkapsz) és a gyerek TAJ kártyája - amit a kórház megigényel, ez általában pár hét mire kiküldik, de ha az anya vagy az apa bemegy, akkor azonnal megkapja.

Az adó számát kérhetik a gyereknek, de ezt a születés után pár héttel levélben megküldi az apeh, ezt mindenhol elfogadják. Kivéve ha a babakötvényt bankba akarod irányítani, akkor tényleg ki kell váltani a kártyát. Ennek a menete: apehba be, nyomtatvány kitölt, kártyát két héten belül kiküldik.

2009. máj. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

üdv. az elsonek igaza van, picit megnyugodtam, csak a csp-hez kell, meg a babakotvenyhez, szoval nem olyan nagy a baj.

a tgyas igenylesehez nekunk kertek adókartyat, szuletesi anyakonyvit, meg mindent :S (szules elott 3 hettel mentem tgyasra, akkor hogy adjak szuletesi anyakonyvit, mondtak utolag fogom kapni, de adokartyat kertek ahhoz is)

a harmadik: hat igenyelni kell am! nekem is mondtak mindent, a ferjemet leszidtak, hogy miert tulbuzgo, fogjak kuldeni, de nem kuldték, most meg azert szidtak le, hogy miert nem kerte, hiaba mondja, hogy haromszor is volt benn, es be is telefonalt :S

2009. máj. 8. 13:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia.Nekünk semmihez nem kellett adókártya.Adószámot meg küldtek,a babakötvényes papirral együtt,nyitottunk is számlát neki bankban.Kifejezetten adókártya nem kellett hozzá.
2009. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja,október végén szültem.
2009. máj. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nekunk kell sajnos :S

de eleg gaz, mert mindenki mast mond. a szomoru teny, hogy eddig semmit se kudltek :(

2009. máj. 8. 22:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!