Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet-e és hogyan megnézni a...

Lehet-e és hogyan megnézni a neten egy földhivatali tulajdoni lapot?

Figyelt kérdés
A tulajdonos neve, az ingatlan helyrajzi száma megvan. Nagyon sürgősen meg kellene néznem.

2011. nov. 6. 13:44
 1/8 anonim válasza:

Hát én nemhinném,hogy ilyet neten meg lehet nézni de lehet én tévedek!

Tudom írtad,hogy sűrgős de holnap besétálsz egy földhivatalba és ott kiadnak információt!

2011. nov. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Nem lehet. Tulajdoni lapot kizárólag a tulajdonosnak adják ki. Azért tudom mert már nekünk is volt rá szükségünk. 6000Ft az illeték.
2011. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bárkinek kiadják a tul lapot,ki kell tölteni az igénylőlapot és befizetni a 6000ft-ot!

De csak személyesen a földhivatalban,hosszú sorbanállás után!

2011. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Dehát nem akarom kiváltani, mert túl drága ahhoz, hogy két havonta megtegyem egy-egy érdelkődő kevéért, aki az eladó házamat megnézi. Ezért gondoltam arra, hogy a neten el lehet-e érni ezt az információt.
2011. nov. 6. 14:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bárki lekérhet bármilyen tulajdoni lapod és ha van Ügyfélkapus regisztrációd, akkor a neten (Földhivatal Online) is le lehet kérni, de a díját ugyanúgy ki kell fizetni bankkártyával. A nem hiteles másolat jóval olcsóbb és ha csak az első lap kell, akkor az ingyenes.


Egy érdeklődőnek egyébként nem tudom miért kellene ez, pláne friss. Ezt majd akkor kérje ha foglalózni akar.

2011. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy érdeklődőnek én sem értem, minek kéne hivatalos friss tul. lap. Nekem egyet sem mutattak,mikor lakásokat kerestem.
2011. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A kérfdés az volt: Lehet-e és hogyan megnézni a neten egy földhivatali tulajdoni lapot?

Nos, megtudtam, hogy bárki ingyen megnézheti a földhivatalban a tulajdoni lapot.

2011. nov. 7. 20:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Megnézni meg lehet, de elvinni nem.
2011. nov. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!