Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell még fizetnem, vagy vége?

Kell még fizetnem, vagy vége?

Figyelt kérdés

2009.11. hónapban vettem egy előfizetéses telefont 2 év hűséggel a T-mobilnál.

Sajnos nem tudtam fizetni semmit se... ( hosszú történet)

Nem volt drága teló, és maxiumum 3 hónapig tudtam telefonálni.

Kikapcsolták, én meg eladtam a telót.

ez volt másfél éve...

Közben természetesen átadták egy adóságg kezelő cégnek, fizettem nekik, aztán visszakerültem a behajtási osztályhoz, és nekik fizetem részletbe a fent maradt elmaradást.

3 hónap és lejár. 2011. decemberében a 2 év hűségidő is lejár.

Utána lesz még fizetési kötelezetségem? Az általuk követelt behajtási összegben már minden tétel, tehát a telefon, és az elmaradt számlák szerepelnek???

Telefonon enm mondanak semmit, mert nem emléxem az aktiváló kódomra vagy mire... Bemenenni meg nem tudok, munkaidőben nem engednek el, szabanapomat meg nem a T-mobilnál ülve fogom eltörlteni?

Vélemények? Vagy tapasztalatok?

Köszi :)


2011. nov. 4. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű a dolog. Attól függ minden, ami a szerződésedben volt.

Egyrészt ugye van fizetési kötelezettséged a telefonszámla tekintetében. Ezt ugye nem fizetted, szóval ez mindenképpen benne van abban, amit a behajtó cégnek fizetsz.

Ha a telefont ténylegesen megvásároltad volna, tehát a tulajdonodba került, akkor az a tiéd, azzal azt csinálsz, amit akarsz.

Na de nem véletlenül szoktak hűségnyilatkozatot kérni két évre, meg nem 0 forintért veszel telefont, hanem a szolgáltató úgy kalkulál, hogy azért adja neked kedvezményesen, vagy 0 forintért a telefont, mert a 2 év alatt a szolgáltatás díjából megtérül a készülék ára is.

De te ugye megszegted a szerződést, így a fenti feltétel nem teljesül.

Szóval, ha a behajtó cégnek fizetett összegben nincs benne a készülék ára is, akkor majd számíthatsz arra, hogy annak az árát is behajtják rajtad.

Mert szerintem az, amit az adósságkezelő cégnek fizetsz, az csak az az előfizetési díj, amit nem fizettél be addig, amíg ki nem kapcsolták.

2011. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi

de egyéb költség már nem terhelhet?

vagy ugye nem hosszabítják meg a hűségemet?

Csak mert a 2 évből 1, 5 évig kivolt kapcsolva, és szüneteltetve volt a szolgáltatás?

2011. nov. 4. 18:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem más nem.

De a készülék áránál azért érhet meglepetés.

Én már láttam hasonlót, hogy nem fizetés miatt felmondták a szerződést - tehát nem szüneteltették, hanem felmondták - az (akkor még) Pannonnál, és a készülék áraként 80ezer forintot követeltek a telefonszámla mellett. Sok éve volt, de az a készülék az akkori viszonyok meg az eltelt időt beszámítva is nem érhetett többet 15 ezernél...

Ezt mondjuk az illető megoldotta egyszerűen azzal, hogy mivel neki megvolt a készülék, ezt bevitte nekik leadni az ügyfélszolgálatra, és akkor adtak róla átvételi elismervényt, és ezt a tételt törölték a követelésből, csak a telefonszámla maradt.

De ha nem lett volna meg a telefon, mint ahogy neked, akkor bizony az eléggé szopacs lett volna...

2011. nov. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia

köszi a válaszokat, és a segítséget.

Nekem egy Samsung Corby van...

Részletre vettem meg akkor így előfizetéssel 14990 volt, 990 es részletekkel.

Nekem valószínű azért áll az a papíron hogy szüneteltetik, és nem felmondják, mert még 1 hónap mindíg van a hűségből...

de ha lejár jövő hónap elején, akkor vszínű felmondják..

2011. nov. 4. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!