Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ehhez van joga? 3. kulcs

Ehhez van joga? 3. kulcs

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk,de nem értjük miért van még egy plusz kulcsa a tulajdonosnak?? Akármikor bejárhat hozzánk,ha nem vagyunk itthon! Ez jogilag hogy van? lehet nála még egy kulcs?
2011. okt. 27. 09:53
 1/3 anonim válasza:
ha bemegy kulccsal hozátok, az betörésnak számít. meg sem jelenhet ott váratlanul, nem még kulccsal bemenni. cseréld le az egyik zárat. rendőrt is hívhatsz, ha be akarna menni, mivel betörésnek számít.
2011. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Házrészben lakunk,itt lakik mellettünk egy köpésre. 2lakást is kiadott albérletnek a másikba rendszeresen bejár látja mindneki,mert az ottani bérlő szanantóriumban van napokig. ja meg nála mosott mert elromlott az övé :O

Én nem írtam,hogy bejárkál csak maga a tudat rossz hogy akármikor ha nem vagyunk itthon bejöhet.

2011. okt. 27. 10:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, de teljesen jogtalanul. Előtte értesítenie kell Téged, és Te köteles vagy tűrni, hogy a saját tulajdonát ellenőrizhesse. De a tudtod, személyes jelenléted nélkül nem!

Én is azt mondom, hogy cseréltesd le a zárat, aztán ha már nem laktok ott, akkor rakasd vissza a régit.

Nem tudom, milyen a főbérlő, de ha ez megbeszélhető vele, akkor előtte tedd ezt meg, nehogy később balhé legyen belőle. Mondd el, hogy ez Téged nagyon zavar, és szeretnél zárat cserélni, de természetesen jöhet bármikor, ha előre jelzi és Ti otthon vagytok. Ha nem egyezik bele, akkor a beleegyezése nélkül cseréld le a zárat, a többi dologban pedig járj el tisztességesen, hogy egy idő után tudjon bennetek bízni.

Jobbat nem tudok mondani, én így tennék.

2011. okt. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!