Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 13-án töltöm a 16-ot, elkezdhe...

13-án töltöm a 16-ot, elkezdhetek már munkát keresni?

Figyelt kérdés
Vagy mi az amit már most elkezdhetek intézni, hogy mielőbb dolgozhassak, adókártya, stb.? És az a munkáltatónak/diákszövetségnek probléma, ha az irataimról csak fénymásolatom van? (Állami gondozott vagyok, elvették az irataimat letétbe, csak másolatot hajlandóak adni... Ez jogtalan, szóval biztos meg tudnám szerezni valahogy, de ha nem feltétlen fontos, inkább nem kerülnék velük összetűzésbe.)
2011. okt. 2. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

he?????? az irataidat azonnal kérd vissza, ha a rendőr megállít igazoltatni, akkor mit fogsz nekik mutatni???????


regisztrálhatsz már és az adókártyát is intézheted, de szerintem kéne neked legyen adókártyád is

2011. okt. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezesetben a kimenős könyvünket kell felmutatni... Persze ez nem hivatalos okmány, nem arcképes és gyakorlatilag semmi adat nincs benne, szóval mire lekérdezik meg mittudomén az többórás procedúra és kivan az egésszel a tököm. Vissza akarom szerezni az eredetieket, de ha szépen kérem nem adjak, ha csúnyán kérem akkor sem, feljelentgetni meg nem sok kedvem van őket, még 2 évig tőlük függök...

Múltkor rosszul lettem az utcán, mentőt hívtak, bevittek a sürgősségire, és nem akartak ellátni, mert nem volt fényképes iratom... Még szerencse, hogy nem volt komoly bajom, mert akkor ott haltam volna meg, 40 percet kellett várnom, mire felkutatták a gyámomat és csekkoltak...

2011. okt. 2. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nézd, ez akkor sem állapot, hogy iratok nélkül mászkálsz



semmit nem tudsz intézni az irataid nélkül, még azt sem, amihez jogod lenne korlátozottan cselekvőképes fiatalkorúként



javaslom, hogy kérj tanácsot az irataid ügyében a jogiforum.hu-n ott ügyvédek vannak


amúgy kinél vannak konkrétan? nevelőknél vagy az igazgatónál?

2011. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utánanézek, köszi... A gyámomnál elvileg.
2011. okt. 2. 12:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
az ő főnökének jelezd, hogy elvette az irataidat + említsd meg a mentős esetet is ;) - ha nem kapod vissza, akkor tegyél írásbeli panaszt
2011. okt. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!