Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera-ra szeretném felrakni,...

Vatera-ra szeretném felrakni, a megörökölt tárgyaimat. Ha nekem meg van a Révai Nagy Lexikonom (az összes kötet) akkor az kb. mennyit érne?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Az értékét nem tudom, de nézz szét más hirdetési oldalon is, a vatera pofátlanul lenyúl 6%-ot. Főleg ekkora értéknél az nagy veszteség.
2011. aug. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hogyhogy lenyúl 6%-ot? fizetni kell a vaterázásért? hogyan?

és is tervezem használni, de még nem ismerem.

2011. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha sikerül eladnod, 6%-ot át kell utalnod a vételárból. Plusz orbitális macera eladóként regisztrálni (add meg a számlaszámod, utalj át 100 ft-ot, stb, akkor is ha nem akarsz átutalást megadni fizetési módként). Próbálkozz az expresszel, vagy a hardverapróval.
2011. aug. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz a Vatera…

20.000 Ft alatt A leütési érték 6%-a amit megkell fizetni, 20.000 Ft és 100.000 Ft között 1.200 Ft plusz a 20.000 Ft fölötti rész 4%-a, a többit nem írom be.

Itt megtalálod: [link]

Véleményem szerint ezt az árat belekell kalkulálni az eladási árba, másrészt pedig megtörténhet az is, hogy még jóval az általad meghirdetett ár fölött tudod értékesíteni a portékád, hisz licitálós oldalról beszélünk. Ezenfelül igen nagy látogatottságnak örvendezhet az oldal, és szerintem az eladási arányok sem rosszak.

Azzal sem értek egyet, hogy orbitális macera lenne eladóként beregisztrálni, mert egy számlaszámot megadni, és átutalni 100Ft-ot, hála Istennek ez 2011-ben, kb. 3perc.

2011. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, és a kérdésedre válaszolva, ha „reprint” akkor olyan 30-60e között, ha nem akkor akár 100e is.
2011. aug. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Engem igazából az értéke érdekelne, mivel azt tudom hogy értékes. De mennyit kérhetek ezért? Amúgy eredeti. :)
2011. aug. 21. 20:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező! Bocs, hogy belezavartam itt a vaterás kérdésemmel...


Nem tudom mennyit érhet a sorozat, viszont...:

Először is, mikori kiadású? Mert minél régebbi, annál többet ér, főleg, ha megvan minden lapja! Ha 95-ös újrakiadás, akkor minden bizonnyal kevesebbet ér. Úgyhogy ezt nézd meg előbb, és utána informálódj a továbbiakról.


Itt van infó a lexikonról:

[link]


Utána aztán ugyanilyen kiadású sorozatokra keress rá gugliban! Hogy mások mennyiért árulják, mert az elég iránymutató! Antikváriumoktól is érdeklődhetsz, hogy ugyan mennyiért vennék meg. Persze ne ugorj bele mindjárt bármibe is!

2011. aug. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Off még:

Szóval ez a vatera 6%os lenyúlás nekem fura...

Elvileg bizonyos összeg felett adózni is kellene a vaterán (vagy bármely más honlapon értékesített dolgok után)... Ezt nemrég hallottam. De hogy még emellett az üzemeltetőnek is fizetni minden eladás után? Azt hittem csak valami egyszeri díj van és személyes adatok megadása... Hmm, irgumburgum. Lehet mégsem akarok beletanulni?

2011. aug. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát 6%-ot kell fizetned azért, hogy egy olyan helyen legyen fent a terméked, ahol rengetegen megnézik.. szerintem ez elég olcsó. Az eladási árba bele kell kalkulálni a jutalékot.

Hirdetheted a legjobbkönyvekcsakneked.hu-n (kitalált webcím) ingyen, de a kutya se nézi ott meg.

Nem a költség számít, hanem hogy mennyi marad a végén és mennyi idő alatt tudod eladni.


Amúgy Révai nagy lexikon kb 30 ezerért kel el, esetleg az 1900-as évek elejéről való drágább. (Most van kint teljes sorozat 25.000-ért).

Ha Pesti vagy, megvan mind a 22 kötet és gyorsban akarod eladni, akkor 20.000-ért átveszem a keletinél (írj privátot).

2011. aug. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!