Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Neten szeretnék rendelni...

Neten szeretnék rendelni valamit és a fizetési módoknál ottvan banki előreutalás és Paypal ez mien fizetési mód?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 00:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A PayPal egy olyan fizetési mód, amikor egy közvetítő cég intézi a pénzforgalmat, nem közvetlenül egy banknak fizetsz, ahol meg kell adnod a bankkártyaszámod, neved, stb...


Regisztrálnod kell a PayPal weboldalán, hogy legyen egy PayPal-fiókod és majd itt fogod látni a pénzforgalmaidat...

Regisztráció után érvényesíttetned kell a bankkártyádat a PayPal-al... (Ez néhány napig is eltarthat.)


Nekem van PayPal-fiókom, de azt javaslom, hogy inkább a "banki előreutalás" módot válaszd, mert ez jobban követhető!!!

Ebben az esetben az Eladónak meg kell adnia a BANKSZÁMLASZÁMÁT és a NEVÉT, erre tudod átutalni a vételárat (vagy a saját NetBank fiókodból vagy akár személyesen a megadott bank egyik fiókjában)...


Ez azért BIZTONSÁGOSABB, mint a PayPal, mert ha probléma lenne később, akkor a rendőrség 1 perc alatt kikérheti az Eladó személyes adatait a banktól, viszont a PayPal-nál fogalmad sincs, kinek a nevére és a bankszámlájára utalsz, mivel külföldi cég, a magyar rendőrség sem tudja úgy kinyomozni, hova lett a pénzed...


Azért is ezt ajánlom, mert ha ennyire fogalmad sincs a PayPalról, akkor a bankkártyád beregisztrálása sem lesz egyszerű művelet, szerintem ezzel ne vacakolj!...

2011. aug. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Kedves elsőnek üzenem, hogy a Paypal a legbiztonságosabb fizetési mód. Nem újonc vagyok a netes businessben.
2011. aug. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Második beíró !


Nos, én elég sokat vásárolok a neten, nem csak Mo-on, hanem Hong-Kongtól az USA-ig is...


Évek óta van PayPal-fiókom és egy darabig én is abban a hitben voltam, hogy az egy biztonságos fizetési mód, de aztán rájöttem, hogy nem így van!!!

Van több webáruházam és 2 évvel ezelőtt felraktam hozzá a PayPal fizetési módot és akkor döbbentem rá, mennyi manipulálási lehetőség van benne!...


A Vevő nem látja a valódi nevemet, azt írhatok ki, amit csak akarok a webshopban, a gyanútlan Vevő meg szépen átutalja a pénzét a webshopnak...

Lehet úgy is fizetni, hogy a Vevő nem regisztrál be a PayPalra, csak simán a fizetős oldalon beírja a bankkártya-adatait, a PayPal leveszi a pénzt és a Vevő ezután nem tud utánanézni a fizetésének (nem tudja, hogy utólag is beregisztrálhatná az email-címét)...


Nos, ekkor láttam, hogy Vevőként mennyire nem biztonságos ezzel a móddal fizetni, egy csaló milyen könnyen el tud bújni a PayPal-ban egy kamu név mögé...


Ezután a webáruházaimban sem vezettem be ezt a fizetési módot, nálam maradt a "bankszámlára előre" fizetési mód, vagy az utánvétel...


Nem tudom, végülis mire jó a PayPal, azon túl, hogy ők is jutalékot számolnak a tranzakciókért, szerintem a bankkártyás fizetési mód külföldi vásárlásnál sokkal jobb, belföldön meg mindenképpen biztonságosabb a bankszámlára való átutalás vagy befizetés, minek kellene ehhez egy külföldi harmadik pénzkezelőt bevonni?!


Na, de ha nem akarsz, ne hallgass rám, mindenki úgy cseszi el a pénzét, ahogy kedve tartja... :-))

2011. aug. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hintalow ***** válasza:

Bankban dolgozom.


Vevőként viszont az előreutalás igen rizikós, pláne ha nemzetközi vásárlás van.

Mert ha akinek utaltál azt mondja, hogy nem kapott pénzt, akkó' mi van? Az csak tinikori vágyálom, hogy a bank, ahová utaltál (de ezen túl semmi közöd hozzá) kézsséggel, pacsira segít neked.

Ilyenkor feljelentés, és lehet, várni, hogy a bank megkeresésre reagáljon valamit. egy ilyen nemzetközi pereskedés, nem két nap.

Akkor inkább a paypal, ennél 1000x biztonságosabb.

2011. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!