Részvények? Mire jó? Miért éri meg, Mi hasznom belőle?
Hát ezt nem itt lehet megtanulni..
Nézed a részvények árfolyamát, megy hol fel, hol le...
Ha Te akkor veszel (sokat), amikor éppen le van (alacsony árfolyamon), és akkor adod el (sokat)amikor fel van (magas árfolyamon), akkor a vételi és eladási ár közötti (sok) különbség a Tied, zsebreteheted.
Alapfelállásban ha megveszed egy cég részvényét, akkor tulajdonképpen tulajdonrészt vásárolsz a cégben, ezáltal részesedhetsz a cég nyereségéből osztalék formájában.
Mivel egy cég részvényéből véges számú van, ezért akkor tudsz venni, ha van aki eladja (és akkor tudod eladni ha van aki megveszi), ennek mértékét tükrözik a részvényárfolyamok.
20:34 - Kinek mi... Azért azt megjegyezném, hogy a tőzsde nem szerencsejáték, de vannak, akik úgy űzik. Mindenki azt hiszi, hogy a nagy tőzsdések ilyen szerencsehuszárok, akiknek a bőrük alatt is nő a pénz. Azt nem hajlandók észrevenni, hogy mennyi tanulás, tapasztalat és kockázatvállalás kell ehhez a szakmához.
Aki brókerrel kereskedik, az csak akkor lehet sikeres, ha van pénze jó brókerre. A vagyontalan, pénzhajhász alkalmazott brókerek ritkán csinálnak jó üzletet, de legalább olcsók...
A veszteség pedig hozzá tartozik a dologhoz! Nem lehetsz nyereséges állandóan a tőzsdén. A profitodat ott a nyereségek és a veszteségek szummája adja. Mindig! Aki azt állítja, hogy ő mindig csak nyert a tőzsdén, az vagy hazudik, vagy tegnap kezdte...
Kérdezőnek: A részvény lényegét már leírták, az egy cég tulajdonrésze, azáltal x %-ban részesedsz a cég profitjából, évente egyszer van osztalékfizetés, olyankor mindenki megkapja a részét. Attól függ, hogy mennyit, hogy a cégnek hány részvényét birtokolja.
Ha korlátozottak a pénzügyi forrásaid, akkor nem ajánlott egyből részvényt venni, vagy ha mégis, akkor kis start-up cégek olcsó részvényeivel kell próbálkozni, de azok sokszor nagyon kockázatosak. Másik lehetőséged a tőkeáttétel növelésével kereskedni, vagy határidős ügyleteket kötni. Ilyenkor nem veszed meg a teljes árért a részvényeket, csak az árfolyam mozgására spekulálsz.
De mielőtt belefognál:
1. Halmozz fel kezdőtőkét, amit nem sajnálnál, ha elbuknád az egészet (tehát ne legyen: házadra felvett hitel, utolsó falatokra szánt pénz, jövőbeli pénz: "most költöm, később megkeresem")
2. Tanuld ki a szakmát maximálisan: pénzügyi intelligencia, önmenedzselés, marketing, tőkepiacok, számvitel (nem könyvelői szinten), tőzsdei ügyletek (ez lesz a legnehezebb), technikai és fundamentális elemzés, stb.
3. Nyiss egy demoszámlát akárhol, amin gyakorolhatsz. A demo számlánál vedd figyelembe, hogy a te ajánlattételeidnek nincs hatása az árfolyamra, tehát a valóságban minden egy kicsit más!
4. Csak a demo számla gyakorlata után vágj bele igazi ügyletekbe!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!