Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok dolog...

Miért van az, hogy sok dolog olcsóbb nyugaton? Mi ebben a logika?

Figyelt kérdés

Remélem jó kategóriában tettem fel a kérdést.

Évek óta nem hagy nyugodni, hogy a gazdagabb országokban miért olcsóbb szinte minden. Például a Suzuki Kizashi 4 millió forint Amerikában, Németországban 6, nálunk majdnem 10 millió.

A McDonald's árakat nem tudom pontosan, de állítólag az is sokkal alacsonyabb. Ezt lehetne azzal magyarázni, hogy Amerikában csak a gyümölcsökön van adó, de hamburgeren, csokin, chipsen nincs(ezt most akarják megváltoztatni), de nem hiszem, hogy egy amerikai farmer alacsonyabb áron adná a marhahúst, mint egy magyar. Egyébkén nagyon sokan mondták, hogy Amerikában minden olcsóbb. Vmelyik ismerősöm kiszámolta, hogy ott még egy magyar fizetéssel is kiskirályként lehetne élni.


Ha Európát nézem: Biztos sokan hallottatok arról, hogy a Lidl ugyanazt az árut Ausztriában sokkal olcsóbban adja, mint nálunk. Itt nem pár forintról beszélek, hanem hatalmas különbségekről. Ez miért éri meg nekik?

Hogy ne csak magunkat szidjam, egy erdélyi ismerősöm szerint Romániában még drágább minden. Erről nem tudok nyilatkozni, mert egyszer voltam román szupermarketben, 2007-ben, de valóban kb. egy árban lehetnek a dolgok.


Nemrég voltam Kárpátalján. A piacon olcsóbbak a dolgok, de a szupermarketben szinte egy árban van a magyarral(és érdekes módon sokkal nagyobb a választék). Pedig ott több a belföldi áru.


Megkérdeztem pár embert, de mindenki csak olyanokat mondom, hogy "mert a magyarok birkák" meg ilyesmi. Lehet, hogy van benne igazság, de akkor is logikátlan az egész.

Most akkor ez az új üzleti stratégia? Minél alacsonyabb egy országban az átlagfizetés, annál drágábban adnak el dolgokat? Viccen kívül, nem tudom elképzelni, hogy ez működik. Egy tábla csokinál még talán, de egy Suzukit senki nem fog 10 millióért megvenni. 5 millióért simán.

Egyedül Norvégiát tudom ellenpéldaként felhozni. Ott horribilis árak vannak, mert nekik van pénzük kifizetni. Ebből adódóan nálunk negyede annyiba kellene, hogy kerüljön, Ukrajnában huszada annyiba.

Mi ebben a logika? Mi ebben az üzlet?


2011. aug. 6. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Én éltem Angliában, Németországban és nyugodtan állíthatom, hogy mindkét ország SOKKAL drágább, mint Magyarország.

Utoljára 3 hónapja voltam Ausztriában ruhákat vásárolni és bementem jó pár kajáldába, szupermarketbe. Minden drágább.

2011. aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De egyébként nem a multik adják drágábban, hanem az állam pakol rájuk sokkal nagyobb adót, mint máshol.
2011. aug. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Svájcban is ez van: az élelmiszer sokkal drágább ugyan, de a felsőkategóriás ruha-és cipőmárkák (Louis Vuitton, Burberry, Gucci, stb.) jóval olcsóbbak itt, mint Budapesten. Fura.
2011. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne így nézzétek az árakat átszámolva, hanem a fizetésekhez viszonyítsátok őket és akkor a Nyugat olcsóbb. Egyértelműen.
2011. aug. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző: a kérdés nem erre irányul.
2011. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!