Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fel kell, hogy mondjak a...

Fel kell, hogy mondjak a munkahelyemen ahhoz, hogy főállású anyának mehessek?

Figyelt kérdés
Most jelenleg gyesen vagyok,de februárba lejár. Utána főállású anyának akarok menni. Ahol dolgoztam ,az a cég leépült. Alig vannak már dolgozók. Engem nem tudtak elküldeni mivel gyeden,majd gyesen voltam,vagyok. Ha vissza mennék dolgozni ,egy pár hónap és elküldenek engem is.
2011. aug. 1. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Gyermeknevelési támogatásra jogosult:


Gyermeknevelési támogatásra az a szülő, nevelőszülő, vagy a gyám jogosult, aki saját háztartásában három vagy több kiskorú gyermeket nevel.


A támogatás a legfiatalabb gyermek 3. életévének betöltésétől kezdődően vehető igénybe, legfeljebb a gyermek 8. életévének betöltéséig. A jogosultság alanyi jogon jár, és független a család anyagi helyzetétől. A gyermeket közös háztartásban nevelő szülők bármelyike igénybe veheti az ellátást.



A gyermeknevelési támogatás összege:


A GYET havi összege megegyezik az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegével. Ez 2008-ban 28.500.- Ft, melyből nyugdíjjárulék címén 9,5 % kerül levonásra, így nettó összege: 25.792.- Ft havonta.



Hol kell igényelni a gyermeknevelési támogatást?


2007. december 31-én megszűntek a munkáltatóknál működő családtámogatási kifizetőhelyek. Ennek megfelelően, 2008. január 1-től az ellátás igénylését a lakó- vagy tartózkodási hely szerint illetékes Magyar Államkincstár Területi Igazgatóságához, vagy annak kirendeltségéhez (családtámogatási és szociális ellátási iroda) kell benyújtani.



Magyar Államkincstár Budapesti és Pest Megyei Regionális Igazgatóságának és Megyei Területi Igazgatóságainak elérhetőségei, ügyfélfogadási rendje letölthető itt.



Szükséges okmányok az igényléshez:

A gyermeknevelési támogatásra vonatkozó igényt, az „Igénybejelentés családtámogatási ellátásokra” című nyomtatványon kell benyújtani, és csatolni kell hozzá a 4. számú pótlapot.

Az igénylő személyazonosító igazolványa és lakcímnyilvántartó kártyája

Az igénylő adóazonosító kártyája

A gyermek(ek) eredeti születési anyakönyvi kivonata

Az igénylő és a gyermek(ek) TAJ- kártyája

Amennyiben az igénylő magánnyugdíjpénztári tag, be kell mutatnia magánnyugdíjpénztári belépési nyilatkozatának záradékolt példányát is.

Ha bankszámlára kéri az ellátás folyósítását, akkor a folyószámla szerződés bemutatása is szükséges.



A családtámogatási ellátások nyomtatványai letölthetők itt.



A gyermeknevelési támogatásban részesülő személy keresőtevékenysége:


A gyermeknevelési támogatásban részesülő személy keresőtevékenységet legfeljebb napi 4 órában végezhet. Ez történhet szombaton vagy vasárnap is, azonban a munkaidő tartama nem haladhatja meg a heti 20 órát. Amennyiben munkavégzése otthon történik, akkor időkorlátozás nélkül teheti azt.



Tehát max 4 órás részmunkaidőben dolgozhatsz.

2011. aug. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen csak 4 órában,de a munkahelyemen ez sajnos nem megengedett.
2011. aug. 1. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Az első válaszoló adatai 2008-asok!


Heti 30 óra vonatkozik a gyet-esekre is, a nyugdíjjárulék pedig már 10%.


Szerintem várd meg, hogy ők mondjanak fel, hiszen akkor jár végkielégítés.

2011. aug. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!