Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Földterületnek kb 30-an...

Földterületnek kb 30-an vagyunk tulajdonosai, de a polgármesteri hivatal csak hármunkat kötelez a gyommentesítésre, és büntetni is csak hármunkat akar. Jogos ez?

Figyelt kérdés

felkerestük a polgármestert, és azt nyilatkozta, hogy a hivatal csak hármunkon kötelez, mert a többi tulajt nem hajlandó felkutatni, és felelősségre vonni, és hogy mi keressük meg őket, ha nem akarunk hárman felelni a többi 27 tulaj helyett is! Megosztatlan terület, 30 tulajdonossal, eddig mi hárman vágattuk le a füvet géppel, de így hogy a hivatal körbe árkolta a területet, nem megközelíthető. Mi nyitottak vagyunk a gyommentesítésre, de a hivatal idén nem hajlandó az általa kiásott árkon átereszt kiépíteni, viszont a büntetést azt hármunkra akarja verni. törvényes ez? Hivatal körbeárkol, ezáltal a gép nem tud a földre hajtani, csak hármunkra kötelezi a többi 27 tulaj trehányságának pótlását, felszólítást is csak hármunknak küld, és mindezt nyolc napos határidővel.

Jogos ez?


2011. júl. 27. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:

A jegyző erre mit mondott? A jogi részével neki kellene foglalkozni és tudni. Írásban találd meg! Ne csak szóban.


A polgármesternek szerintem semmi joga nics intézkedni. Nem hiszem, hogy ilyennel megbízta bárki is. Te viszont nem vagy nyomozó hatóság. Ők pontosan tudják ki a maradék tulajdonos. Egyébként negatív diszkrimináció így ebben a formában. Mi az, hogy a másiknak nem kell fizetni, a területet tisztán tartani?


Ha olcsóbban akarod megúszni akkor kérj építési engedélyt az áteresz megcsinálására, hogy be tudj járni. ( Kíváncsi lennák rá mit mondanak. Tuti, hogy nem mondanak rá nemet! ) Az tuti, ha betemeted és be tudsz menni a földedre azonnal megbüntetnek. Az építésivel időt nyersz, illetve hivatalos lesz a bejárat a területre. Bárkinek útjában áll azt nem bonthatja fel. Csak úgy ha azt vissza is állítja az eredeti állapotba.


Összegezve: valamire köteleznek, majd keresztbe tesznek, hogy nehogy meg tud csinálni, majd a saját hülyeségük miatt büntetnek.



Nálam betemették az árkot, így a csapadékvizet nem tudom hova elvezetni. Immár 8 éve!

2011. júl. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hja, szegény az önkormányzat, valamiből pénzt kell csinálni...


Egyébként 30 az még gombócban is sok. Nem tudom, mekkora föld, de minek neked egy ilyen, amit most már használni se tudsz rendesen?


Ajándékozd el valami egyháznak, vagy indíts pert közös tulajdon megosztása miatt, akkor még valami pénz le is eshet belőle.

2011. júl. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A föld az örökölt föld, éveken keresztül mit kaszáltatttuk géppel, de tavaly a hivatal, körbe árkoltatta, mivel a település határában áll, és kitalálták hogy ott fiszik a csapadékvizet el. A jegyző küldte ki a nyolc napos levelet, majd a polgármester meg mondta hogy magyarul, ők tesznek rá hogy ki az a harmic tulaj, minket tudnak kik, és hol vagyunk, ha akarjuk keressük meg a többi harminc tulajt, ők egy lépést nem tesznek ezért. A csapadékvíz elvezőt ők ásták ki, így a földre bejárni nem lehet, de egy hidat vagy valamit nem tesznek rá. A föld nem lenne nagy terület, ha a mi részünket nézzük, de mivel megosztott, és harmincan vagyunk rajta, közel egy hektár. Már kínáltuk mindenkinek a földet ingyen, de nem kell a kutyának sem. A hivatalnak is felajánlottuk, de nekik sem kell, mert tudják ők is hogy olyan hogy ingyen se kell, mert csak nyűg. Mi éveken át levágattuk a füvet, a hivatal ennek keresztbe tett tavaly, és most minket szívat.
2011. júl. 29. 08:43
 4/9 A kérdező kommentje:
Még arra is nagy az esély, hogy az árok, amit a hivatal körbe kiásott, az a mi földünkön van. Azzal a címszóval, hogy a település érdeke, önkényesen a mi földünkön áshatott árkot?
2011. júl. 29. 08:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Áshatott árkot, mert rátehet szolgalmi jogot a föld egy részére bizonyos esetekben, a mi földünkön is van, ez a tulajdoni lapon is látszik.


A költségeket meg azért hajthatja be rajtatok, mert osztatlan közös tulajdon a föld, és ilyenkor a tulajdonosok egyetemlegesen felelnek a tartozásért. Vagyis bármelyik tulajdonostól behajthatják az egész tartozást, aki kifizette, az meg követelheti a többi tulajdonostól a rá eső rész megfizetését. De ahogy a p.mester mondta, ez már a tulajok dolga.


Mondtam, mit kell csinálni: közös tulajdon megszüntetése miatt pert indítani a bíróságon. Ugyanis senkit nem lehet kötelezni arra, hogy másokkal közös tulajdont tartson fent az akarata ellenére. Majd a perben felkutatják a többi tulajdonost.

Ekkor gyakorlatilag úgy néz ki a forgatókönyv, hogy akinek kell a többiek része, az megvásárolja a többiekét, és akkor övé lesz az egész, vagy ha osztható a nagy telek, akkor legrosszabb esetben tiéd marad a telek, de már csak a te részed, és nem pedig közösen a többi 30al. Ekkor már csak a te részed után kell majd a díjakat fizetned.


Illetve, ha sehogy se lehet dűlőre jutni a perben, akkor az is lehet, hogy a bíróság elárverezteti az egész hatalmas telket, és ha megveszi valaki az árverésen, akkor a befolyt pénzt felosztja a tulajdonosok között. Ez nem lesz sok pénz, de legalább megszabadulsz a telektől.

2011. júl. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na az árveréses dolog tetszik a legjobban. Ezt lehet egyből kérni?
2011. júl. 29. 10:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nem nagyon, az a végső megoldás, max. ha mind a 30 azt kérné rögtön. Meg nem is két nap alatt lesz ez meg, hanem több év (fel kell kutatni a tulajdonosokat, akik közül nyilván valamelyik soha nem jön el a tárgyalásra, végig kell kérdezni, hogy ki akarja megvenni a másik részét és a többi).


De valahol el kell kezdeni.

2011. júl. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Amit írtam felesleges. Ha te benne vagy az eladásban árverezésben akkor lehetne egy olyat elindítani a tulajok között, remélhetően mindenkit tudsz, hogy ki és hol lakik és őket is érdekelné, hogy értékesítenétek a földet. Nem kell senkinek, felesleges éves kiadások vannak, stb. Próbáld meg esetleg megkérdezni őket, hogy mi a meglátásuk. Esetleg mondjon le az ő részéről a megtartani akarók részére. Ez nem kerül az állam felé pénzbe, csak egy egyszerű nyilatkozat. Aki viszont ragaszkodik hozzá akkor az valóban mint előbb írták adjon a közösbe, gondozza legalább anyagilag a földterületet. Ha meg egyszerűen tele a hócipód akkor te lemondasz egy nyilatkozatban a földterületről a többiek részére. Úgy mintha egy öröklésnél nem akarod átvenni az örökséget. Remélem nem egy nagy összeget veszítesz vele. Utána pedig azt csesztetik majd akit elérnek. Oldja meg a polgármesteri hivatal.

2011. júl. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És a lemondó nyilatkozatot hova kell benyújtani?
2011. okt. 16. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!