Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A cigányok mire költik a segélyt?

A cigányok mire költik a segélyt?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rossz kategória.

Meghallottam 2 cigány kislány beszélgetését és az egyik mondta a másiknak, hogy éhes, de nincs otthon ennivaló. Közben az anyjuk már a 6. gyereket várja. Hova teszik ezek a pénzt?? Nagyon megsajnáltam a kislányokat, mert ők nem tehetnek róla...


2011. júl. 21. 00:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Elisszák,cigarettára költik.Volt egy riport egyszer egy faluról itt borsodban ahol gyakorlatilag csak a polgármester nem cigány.Megkapták hó elején a segélyt,bementek a kocsmába,jól elverték.Megérdemelné az összes hogy megdögöljön.
2011. júl. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
50%
Hát szerintem árulni valót vesznek belőle, amivel mennek a piacra.. vagy mielőtt nem olvastam végig a leírást, az jutott eszembe, hogy pörköltöt csinálnak, jó sok hússal. De tudod érdekes a kérdésed. Erre én is kíváncsi vagyok... hiszen több száz ezer forintot kapnak az államtól... lehet hogy 6 gyerek, plusz szülők meg annak testvérei, nagyszülők... de azért busás pénz... hova tűnik el? : /
2011. júl. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Lákátós Fernándó válasza:
69%
tesvirem ha teaszt tutnád. en peldaul 3 mercit vettem belolle
2011. júl. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
83%

mercédeszre meg BMW-re: D pont olyan helyen lakok ahol elég sok van belőlük:) Minden családnak jut 1-1;)

Meg persze "apróságokra" cigi,pia...alap

2011. júl. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Darcy01 ***** válasza:
96%

Nekem az a tapasztalatom, hogy segélyosztáskor semmi sem drága nekik. Gyakran láttam, hogy a boltban sokféle csokit, üdítőt, stb...megvesznek (tehát csupa létfontosságú dolgokat). Valószínűleg gyorsan elverik a pénzt, aztán meg éheznek. Kisboltokban is előszeretettel vásárolnak, ahol minden sokkal drágább, mint egy nagyobb boltban.

Tapasztalatból mondom ezt, Borsod megyében nőttem fel.

2011. júl. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
remélem bugyira.
2011. júl. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
69%
Nem költik azt el csak aranyba fektetik ;)
2011. júl. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Mindig kapnak vmi segélyt! A bevásárlóközpontokban már néha magyarok se járnak, mert dolgozunk, aztán nem jól élünk, de a cigányok a segéjből jobban élnek. Úgy bevásárolnak...pfff.


Akkor a húsboltban a magyar ember már meggondolja, hogy mit vegyen, de éppen egy hete láttam, hogy 4 bazi, de bazi nagy táska húst vett és egy bazi nagy táska füstöltet egy cigány asszony.


Aranyláncokra, szép ruhákra, költik a pénzt. Sőt már merci bmw is előfordul náluk. Új bicajuk van a kölyköknek. Új mobil.


Ingyen van nekik a jogsi!


A továbbtanulók ösztöndíjat kapnak még a szakmunkásban is röhejes átlagra!!!

A suliba a bejárást az önkormányzat fizeti.

TB-t az önkormányzat fizeti, mint szoc. rászorulóknak!

Ingyen kaja a menzán! (Én régen, mint sok magyar gyerek pénzért kajáztam-pedig nem vagyunk gazdagok, sőt, csak persze nem rászorulók, a cigányok meg ingyen. Kicsi volt az ebédlő a menzán és előbb a cigányok ettek, mi meg vártunk rájuk. "Ettünk, Ittunk jó laktunk!"- még mindig emlékszem, hogy egy cigány fiú így jött ki, és én meg a társam éhesen vártunk, hogy legyen szabad hely. Na nem is voltam sokáig menzás.



Cigányokat ki látott már sárga csekkel sorban állni a postán?????

Én komolyan nem!

2011. júl. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
92%

Elköltik Mercire meg aranyrudakat vesznek a nyakukba... játékgép..kocsma... :(

DE! ismerek olyan cigány családot, ahol ezekre egy fillért nem költenek! a gyerekek iskolába járnak, tiszta ruhában, ennivaló mindig van a gyerekeknek...pedig nem sok pénzből élnek,ha szűkösen is , de megvannak!

bár úgy veszem észre, hogy ez (sajnos) nem a nagy átlag :(((

2011. júl. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Habár nem kedvelem a cigókat, azért az alap segély (pl családi pótlék - kb 12500/gyerek) nem egy húdenagy összeg, megélhetésre a mi szintünkön nem lenne elég.


Szerintem többynire alapvető élelmiszerre költik - jó esetben.


Rossz esetben, ahogy az előttem lévők is írták, nem "okosan" osztják be, hanem szórják (csoki, nyerőgép, cigi, pia).

2011. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!