Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdekelne ha elvégeztem az...

Érdekelne ha elvégeztem az iskolát és nem kapok munkát akkor esetleg valami támogatást (segélyt) tudok-e kapni amíg találok?

Figyelt kérdés
Eddig munkám csak megbízási szerződéssel volt első komoly munkahelyet keresem.
2011. jún. 24. 15:12
 1/2 anonim válasza:
Az államtól ne számíts semmire. Én suli után el tudtam helyezkedni, de három hónap után létszámleépítés miatt el is küldtek. Bementem a munkaügyibe, ott kiderült, h 14nap munkaviszony hiányzik még ahhoz, hogy kapjak munkanélküli segélyt, de érdeklősjem meg a szociális segélyt. Arról meg kiderült, hogy csak akkor kapnám, ha már min. 1 évet eltöltöttem volna álláskeresőként. Így a szemembe mosolyogtak, és azt mondták: Mások is 0 FT-ból élnek Magyarországon. Szóval úgy vannak vele, ha nincs melód és a szüleid sem tartanak el(mint engem sem) akkor dögölj éhen. A cigók meg iskolai végzettség és munkaviszony nélkül is megkapják a segélyeket. Ennyit a magyar államról....:S
2011. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Már ők sem fognak segélyt kapni. Csak, ha dolgoznak. Most ezt közmunkának hívják, de lesz erre hamarosan egy jobb szó is. Ebben az esetben az állam biztosít munkát, amire annyian vártak már.


Kedves kérdező! Ne add fel az álláskeresést, aki akar, az talál munkát. Mégha nem is a legjobban fogához illőt. Ha nem akar az ember éhen halni, akkor megtalálja rá a megoldást, hogy dolgozzon. Nem rögtön a segélynek kell az eszedbe jutni.

2011. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!