Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vizimentők! Balaton. Felelőssé...

Vizimentők! Balaton. Felelősségre vonhatják-e őket, amennyiben baj történik?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogyha partközelben haláleset történik, akkor a vizimentőket felelősségre vonhatják-e, hogy nem értek oda időben, illetve nem tudtak segíteni?
2011. jún. 21. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem! A vizimentők szerintem "csak" azért vannak ott,hogy figyeljenek, akin tudnak segítsenek. De a vízbe mindenki csak saját felelősségére mehet! Tehát ha baj történik és nem tudnak segíteni, nem vonhatók felelőssgére!
2011. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem. Elég pervez dolog lenne
2011. jún. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy medencénél biztos felelősek a pancsolókért, de a Balatonban én sem hiszem...
2011. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ez megnyugtató! :) Azért gondoltam, hogy lehet valóságalapja, mert nemrégiben egy élményfürdőben volt valami baleset, ami sikeres újraélesztéssel végződött, még is hozzátették a hírekben, hogy vizsgálják, hogy az úszómesterek hibáztak-e.

Illetve azért a rokonok is felbőszülhetnek hasonló esetnél, hogy minek vagyunk ott, ha nem életet menteni? Nehéz azt megértenie egy zaklatott rokonnak, hogy olykor már akkor is késő, ha a segítség időben érkezik, illetve persze ne adj isten hogy ilyen történjen, de ha még is, én sem szeretnék huszonévesen bíróságra járni. Azért próbálok még erről valami hivatalos véleményt találni, de nagyon köszönöm a válaszokat!

2011. jún. 21. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!