Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eladom az autómat, mit...

Ha eladom az autómat, mit kell hozzá adnom? Sürgős!

Figyelt kérdés
Mikor én vettem, nem kaptam hozzá semmit. Most, hogy én adom el, kell-e hozzá adnom kerékemelőt, kerékkulcsot, mentődobozt, háromszöget? Csak az írjon, aki biztosan tudja: jár-e hozzá valami ezek közül.
2011. jún. 9. 08:25
 1/9 anonim válasza:
Szerintem NEM mindenki saját maga veszi meg a dolgokat hozzája
2011. jún. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy forgalomban lévő gk-nak a háromszög és az eü doboz kötelező. Ezt jó ha adod. A többit nem kell. Ha van átadhatod az eladónak, főleg ha valami speciális emelő van a gk-hoz. Ellenben a vevőnek mindenképp hívd fela figyelmét, hogy ha a kötelező tartozékokat nem adod hozzá, hogy az hiányzik. Kellemetlen meglepetzés éri, ha esetleg nem ellenőrzi az átvételkor, hogy nincs és mindjárt az első hazafelé vezető útján kap egy csekket. Ez utóbbi inkább részedről a korrektség jele lenne.
2011. jún. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az autók többségében ezek a felszerelési tárgyak benne vannak amikor kijön a gyárból.


Ha ezek kikerültek belőle valamikor, az elég szomorú, fel nem foghatom kinek kell egy kerékkulcs, vagy egy eü doboz, és mihez kezd vele!?


Ezek a KRESZ szerint "kötelező tartozékai" az autónak, tehát sztem add vele, ne legyél olyan bunyevác mint az akitől te vetted annak idején.

2011. jún. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
azért ilyen hogy szélvédő, meg gumiabroncs ... jó lenne ha adnál hozzá . :D
2011. jún. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De most tényleg: jár hozzá, vagy adható. Nem mindegy.
2011. jún. 9. 09:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Új autónál benne van a kerékemelő és a kerékkulcs, de nem tartozék a háromszög és a mentődoboz.
2011. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak! Új autóm sohasem volt /és nem is lesz, már elvből sem/, ezért nem tudom, ahhoz mit adnak, de itt egy használt autóról van szó és ehhez nem tudom jár-e és mi?
2011. jún. 9. 15:16
 8/9 anonim ***** válasza:

nem tudom mit értetlenkedsz?


ha felhajtod a csomagtartó alját fedő kárpitot, a legtöbb autónál találsz ott egy pótkereket, emelőt, kerékkulcsot.


ezek az autó tartozékai.


háromszöget és eü dobozt is fogsz találni a csomagtartóban valószínűleg az erre rendszeresített helyen. Az oda való, ne vedd ki onnan!


Ennyi.

2011. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akár így döntesz,akár úgy, mindenképpen írd bele az adásvételibe, mi van benne, mi nincs. (három kerékkel is eladhatsz egy autót, ha felhívod a hiányosságra a vásárló figyelmét, akkor nincs átverés.

Mindenről egyezzetek meg, és akkor nincs vita.

Kell neked az emelő, meg a többi? ha nem, akkor próbáld meg azt is eladni.

2011. jún. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!