Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán hogy lehet eladni és...

Vaterán hogy lehet eladni és venni?

Figyelt kérdés
Honnan tudom, hogy jó árut kapok, és ha selejtet kapok akkor mit kell tenni?
2011. jún. 8. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Megbízható eladókat kell választani, akiknek sok a pozitív értékelésük, régen vannak regisztrálva, sokat bizniszeltek már. Ha garanciát szeretnél az árura, akkor vagy utánvéttel veszed át, vagy megállapodsz az eladóban, hogy x napon belül visszaküldhető és kölcsönösen elállhattok az üzlettől. Erről a termékleírásnál vagy beszél az eladó, vagy ha nem, megbeszélheted vele vásárlás előtt a termékoldalon. Ha nem használt cuccot akarsz venni, válassz VateraBoltokat, azok ellenőrzött felek és van visszavásárlási garancia. A boltot az jelzi, hogy a felhasználó név mellett ott virít a Bolt felirat.

Rizikó mindig van, ha magánszemélytől veszel, engem is vágtak már át egy tízezer forintos fűnyíróval, amit soha nem kaptam meg... Ilyenkor feljelentés tehetsz, de nem sokat ér, lenyomozhatatlanok.

Úgyhogy a saját bőrömön tanultam meg, hogy csak nagymúltú eladók, vagy Boltok termékeiből veszek.

2011. jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vagy a következő megoldás is létezik: kizárólag személyesen veszed át a terméket. Odamész, megnézed, kipróbálod, ha nem tetszik, akkor nem veszed meg.

Speciel én legutóbb ülőgarnitúrát vásároltam, de mielőtt kifizettem, odautaztam, megnéztem, ráültem, stb. Látatlanba biztosan nem fizettem volna ki.

Ha postán küldi az illető és selejtet kapsz, az ciki, nem tudom, mitlehet vele kezdeni, nagyon semmit. Épp ezért postán csak olyan értékben rendelsz, amennyi pénzt nem bánsz ha el is veszítesz. Pl. én 5 ezer Ft-ig hajlandó vagyok kockáztatni, annál drágább terméket viszont csak személyes átvétellel veszek meg.

2011. jún. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!