Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit kell fizetnem?

Mennyit kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Szerintetek egy 20m2 es lakás villanyszámlája hogyan alakul, egy főre?

Köszönöm.

Albérletet vennék ki, én 5000 körülre kalkuláltam, így 35+20 lenne rezsi


2011. jún. 6. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

attól függ milyen gépek vannak


nekem ugy 4ezer a villanyszámlám,hogy ketten vagyunk 35m2-en ezeréves sokat fogyasztó hűtővel,éjjel nappal megy az asztali szgép,és a mosógép is ezeréves,igaz csak heti 2x megy.Plussz turmix,mikró amit sokat megy nekem.(tehát igy 2ezer/fő)


előző helyen 4en voltunk,45m2,3 asztali gép,mosogép állandóan ment,de A kategóriás,mikró,nagy hűtő,villanyok éjjel nappal,igy volt 7ezer körül (tehát 1700Ft/fő)


sokat számolsz 5ezerrel,hacsak nem villannyal fűtötök vagy vilany a tűzhely/bojler...

2011. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez erősen attól függ, mennyi áramot használsz. Leginkább a le nem kapcsolt lámpák, a tévé és a számítógép dobja meg. Meg ha sokat használod maxon a mikrót.
2011. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kevesebből is megúszhatod, ha nincsenek extra elektromos cuccaid. Mi 3-an vagyunk egy kb.40m2 es lakásban, régi hűtő, mosógép, két laptop ami majdnem állandóan megy és így kb. 5000 a számla, szerintem kevesebb is. Jah. de majdnem mindenhol energiatakarékos égő van, lehet venni már olcsón is szerintem megéri. visszahozza az árát.
2011. jún. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tetro ***** válasza:
ketten vagyunk egy 65nmes lakásban. 8-10 a villanyszámla. megy mondjuk két laptop, meg egy asztali gép. tv nincs, a hütő takarékos, a sütő mondjuk elektromos és főzök elég sokat
2011. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor kijövök egy 3000 ft ból, csak laptopot, meg alapvető háztartási cuccot (hűtő, mosógép, mikró) használnék.
2011. jún. 6. 12:28
 6/6 bromkrezol válasza:
Nézd meg az árammal működő háztartási berendezéseid névleges teljesítményét, amit wattban adnak meg. Aztán nézd meg, hogy hány órát működteted őket egy hónapban, ebből ki tudod számítani a fogyasztásodat. A villanyórán kilowatt/órában adják meg. (1000 watt egy kilowatt) pl. egy 100 wattos villanykörte 10 óra alatt fogyaszt 1 kW-ot.
2011. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!