Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a spread? (tőzsde)

Mi az a spread? (tőzsde)

Figyelt kérdés
Tehát odáig eljutottam, hogy bid és ask közti különbség. De azt is láttam, hogy ez minden brókernél más. De az hogy lehet? Ha egyszer az EURUSD vételije (mondjuk) 1,6666 eladásija pedig 1,6668, tehát 2pip a különbség, akkor az hogy lehet mindenhol más?
2011. jún. 4. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért lehet más, mert a devizakereskedés nem a tőzsdén történik, hanem Te a brókercéggel kereskedsz, vagyis a brókercég áll az ügylet másik oldalán, aki olyan árat jegyez neked, amilyet akar. Ebből következik, hogy az árfolyam a különböző brókercégeknél kismértékben eltérhet.
2011. jún. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon köszönöm! Már sok helyen feltettem ezt a kérdést, de most tőled meg is értettem, köszönöm még egyszer!

A brókercégek honnan tudják, hogy alapvetően mennyit érnek a valuták? Honnan nézni mindenki?

2011. jún. 5. 15:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Az árfolyam a bankközi devizapiacon alakul ki a kereslet-kínálat függvényében. A brókercégek is ehhez "alkalmazkodnak" mert a saját pozícióikat is ott fedezik le, ezért nagy eltérések nincsenek, esetleg pár pipes különbségek lehetnek a brókercégek között fenti okok miatt.
2011. jún. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm!
2011. jún. 5. 22:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!