Mikor szokás borítékba tenni a pénzt?
Ha borítékba adtok vagy kaptok pénzt, megszámoljátok ott helyben? Illetve ha adok, leragasszam, vagy csak tegyem bele?
Tartozásomat kell rendeznem, és az illető borítékba kérte, nem tudom, hogyan adjam.
Van valami etiket szabály a pénz, és a boríték terén? Miért alakult ez ki? Milyen összeg fölött szokás borítékba tenni?
Bármilyen összeget borítékba illik, mivel pénzzel foglalkozni régen tisztátalan dolognak számított.
Ebből kifolyólag átszámolni sem illik.
A borítékot ne zárd le, mert ettől függetlenül a másik vsz azonnal át fogja számolni, hogy mindketten lássátok, hogy annyi, és a lezárt boríték arra enged következtetni, hogy nem akartad, hogy a jelenlétedben átszámolja, tehát valószínűleg át akartad verni.
Az orvosnak szánt hálapénzt, vagy az ajándékba adott pénzt szokták boritékba tenni és úgy átadni. Olyankor nem is illik helyben átszámolni, csak megköszönni!
A tartozás kiegyenlítésére adott pénzt nem szokás boritékolni, csendes helyen át kell adni a pénzt, és illik még ott helyben mindkettőtök előtt megszámolni!
"A barátság alapja a pontos elszámolás!"
Ha tartozásodat rendezed, akkor alap, hogy kérsz róla majd egy átvételi elismervényt, hogy a mai napon x.y-tól ennyi és ennyit átvettem (és ha vége ezzel, akkor kijelenti, hogy további tartozásod nincs felé). Ez az alap, és a te érdeked. Különben mondhatja, hogy te aztán nem adtál neki egy vasat se.
Ha meg valami vaterás adásvétel kapcsán kéri azt az eladó, hogy borítékban küldd neki a pénzt, eszedbe ne jusson. Soha, semmikor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!