Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » TGYÁS kérdésben segítség?

TGYÁS kérdésben segítség?

Figyelt kérdés
Még év elején mikor felvetődött ez a családi adókedvezmény, akkor a cég könyvelőjét kérdeztem, hogy ha megigényeljük, akkor több pénzt kapok - e. Azt mondta, hogy én nem járnék jól, ha most megigényelném, mert én nem kapnék semmivel sem többet, viszont a cég kevesebbet fizetne utánam, és majd jövőre visszaigényeljük egy összegben, és akkor azt már én kapom meg. Ez addig igaz is lenne amíg dolgoztam, mert ha többet is utal fizut a cég, akkor a borítékban kapok kevesebbet. Na de, most már nem a fizut kapom, hanem március 28. óta szülési szabadságon vagyok (április 30 - án született a kisfiam), és a TGYÁS - t utalják (nem a cég utal) és azt mondta a könyvelő, hogy TGYÁS - t sem kapnék többet. Viszont én úgy tudom, hogy ha megigényelném az adókedvezményt akkor 10ezer forinttal többet utalnának most. A neten találtam egy TGYÁS kalkulátort, ahol adójóváírással számolva adja ki az összeget (ezt csatoltam word - be), viszont amit most kaptam TGYÁS - t az a márciusi 3 napra és az áprilisra 50ezer forint volt, a kalkulátor szerint meg olyan 67ezernek kellett volna lennie. A legutolsó fizetési papíromon ez áll: adójóváírás: 12100 Ft, szja: 1832 Ft, a bruttó fizetésem: 83000 Ft. Nem tudom ezzel az szja - val összefügg - e, hogy tudom - e igényelni az adókedvezményt, illetve, hogy miért kaptam kevesebbet, mint elvileg kellett volna. Illetve mit kéne igényelnem, hogy tényleg megkapjam azt a plusz havi 10ezer forintot, ami az adókedvezménnyel járna, és ne majd csak jövőre egy összegben.
2011. máj. 20. 10:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!