Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Leírná valaki részletesen,...

Leírná valaki részletesen, hogy milyen a vállalkozói szemléletmód?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

A ma használatosra gondolsz?

Bejelentés 2-4 órára, természetesen a minimál béren

A lehető legkisebb bér

Szabadság, betegállomány nincs fizetve

Munkaidő: amíg bírod, meg még egy kicsi

Ha nem tetszik, viszlát.

Nincs pótolhatatlan dolgozó.

Természetesen vannak korrekt vállalkozók is.Csak valahogy nehéz megtalálni őket.

2011. máj. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

önfejű vállalkozó: utálom, ha belekotyognak a dolgaimba, és utálom az összes volt főnököt, inkább a magam főnöke leszek


az uralkodó: inkább én szeretném megmondani másoknak, hogy mit hogyan csináljanak.


a merész: ötmillát összegyűjtök, felveszek még ötöt (ha lehet, miért ne), én biztos hogy nem megyek csődbe


a muszájvállalkozó: vállakozok, mert a munkaadóm (megbízóm) nem hajlandó fizetni utánam a járulékokat


apuci pici fia: apu adott ötmillát tőzsdére még az egyetemen, de ez a terület valahogy nem jött be, inkább vállalkozásba kezdek


a sikeres: egyetlen nagy ötletem volt életemben, az a vállalkozásom, azóta már egy sincs, csak a véget nem érő tárgyalások aminek a család látja kárát

2011. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elmagyarázni nem tudom de mondok pár példát.


Vállalkozói szemlélet az, hogy nem te akarsz dolgozni a pénzért, hanem létre hozol egy vállalkozást és megszervezed, hogy mások dolgozzanak.


Amikor mások egy üres bódét látnak egy forgalmas út mellett te egy remek üzlethelységet látsz (vagy egy már üzemelő újságost).

Mások a standon a vizet látják te a még nem létező virsli és sörárust illetve jetsky kölcsönzőt.

Az étteremben nem csak az étlapot nézed, hanem magadban kiszámolod az üzlet működési költségeit.

Ha külföldön látsz egy érdekes, számodra még ismeretlen terméket, akkor nem arra gondolsz, hogy kéne vinni a barátaidnak, hanem arra, hogy vajon árulják-e már nálunk.

Nem a kifogásokat keresed, hogy mi miért nem működne, hanem azt kérdezed magadtól, hogy vajon hogyan működhetne? Mi kellene ahhoz, hogy meg tudd csinálni?

Nem zavar, ha az alkalmazottaid kezdetben többet keresnek az üzletedből, mint te magad, mert tudod, hogy később fordul a kocka, illetve hogy sok üzleted lesz, ahonnan mind jön egy kicsi.

Nem a befektetett idődért vársz fizetséget - eleve nem pénzért dolgozol - hanem az eredményeidért.

2011. máj. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!