Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány ember után vagyok köteles...

Hány ember után vagyok köteles közös költséget fizetni?

Figyelt kérdés

Van egy saját lakásom, csak én vagyok egyedül bejelentve ide, viszont van egy párom, aki szintén szokott itt lenni, de ő az édesanyjához van bejelentve. Eddig 1 ember (magam) után fizettem a közös költséget, de most látom a papiron, hogy májustól 2 ember után kell fizetnem, mert gondolom a szemfüles lakók kifigyelték, hogy nem csak egyedül szoktam itthon lenni.

Megteheti a közös képviselő, hogy 2 ember után fizetteti ki velem a havi közös költséget, úgy hogy igazából csak én vagyok bejelentve ide?


2011. máj. 19. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
igen, nálunk sem a bejelentettség számít, hanem hogy ténylegesen hányan lakják a lakást
2011. máj. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Javítsatok ki ha tévedek, de mifelénk a közös költséget úgy osszák el, hogy pl: 12 lakás van a házban akkor 12 egyenlő részre.

Nyilván mondjuk többet megy a lift ha 4-en laknak ott nem egyedül, de akkor is, ez nekem elég nyakatekertnek tűnik...

2011. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

másodiknak:

a társasház szmsz-ében van meghatározva, hogy mi a megállapodás, m2 vagy lakók száma után kell-e fizetni.

2011. máj. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem is hallottam még olyat, hogy lakók száma után kéne fizetni (egy macskával lakom ketesben, és hetente háromszor jön hozzám a barátom, akkor most hogy kalkulálnának..??), nálunk négyzetméter után számolják.
2011. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyankor szokás a lakók száma alapján fizetni, ha nincs külön vízóra a lakásokban, hanem a vízdíj is benne van a közös költségben, mert nyilván több ember többet használ. Nálunk is így volt, amíg be nem szereltek mindenhová vízórát. Azóta a lakás alapterülete alapján fizetünk.
2011. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, benne van a közös költségben a víz is, ezért a lakók számát nézik.
2011. máj. 19. 15:16
 7/8 anonim ***** válasza:
hmm, nálkunk Egerben is benne van a vízdíj a közös költségben, mégis nm alapján kell fizetni. :O
2011. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk elsősorban az idősekre volt jellemző, hogy árgus szemekkel nézték, hol hányan laknak valójában. Mivel mi fiatalabbak eleve jóval több vizet használunk (a régiek többnyire még a kevéssé pancsolós fajtához tartoznak), eleve furdalta - végül is érthetően - a csőrüket, hogy a mi bőséges vízfogyasztásunk miatt fizetnek ők is egy csomót. Ezért lett aztán szép lassan mindenhol külön vízóra.
2011. máj. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!