Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 7000 forintnyi elrabolt érték...

7000 forintnyi elrabolt érték esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Gondolom, ha rendőrségre megyek vele, kiröhögnek kb. tippek?
2011. máj. 10. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tehetsz feljelentést,és kb. fél év múlva kapsz egy levelet,hogy bizonyíték hiányában megszüntetik a nyomozást.Sajnos 70.000-rel ugyanez a helyzet:(
2011. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Attól függ, honnan és mit loptak el. Ha lakásból, akkor rendőrségi feljelentés és kárigény bejelentése a biztosítóhoz, ha nem lakásban, akkor volt-e közte személyi, bankkártya, kulcs? Mert ha Aegon LSZB lakásbiztosításod van, ezeket kifizeti. Ha egyik sem, akkor jön az előttem szóló verziója.
2011. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Rablással biztos nem röhögnek ki, de eredménye lehet, hogy nem lesz.
2011. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát eladtam 1,5 gb ddr1-es ramot 7000 forintért, sétáltam fel a metró aluljáróból és megállított 4 cigány.. :) Nem kicsit felidegesített.
2011. máj. 11. 17:33
 5/11 anonim ***** válasza:

A te esetedben nem a 7000Ft kár a lényeg, hanem az, hogy RABLÁS történt (ami büntetőjogilag sokkal súlyosabb a lopásnál, és ebben az esetben nem is számít annyira az okozott kár).

Szóval, mindenképp tegyél feljelentést a rendőrségen. Már csak azért is, mert ha egyszer elkapják őket, akkor ennyivel többet tudnak majd rájuk bizonyítani, és ez akár éveket is jelenthet...

2011. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Rablásnak minősül, ha valaki idegen dolgot úgy vesz el mástól, hogy ennek érdekében erőszakot avagy élet vagy testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz, illetőleg valakit öntudatlan, vagy védekezésre képtelen állapotba helyez . Rablásnak minősül az is, ha a tetten ért tolvaj alkalmaz erőszakot vagy közvetlen fenyegetést annak érdekében, hogy az eltulajdonított dolgot megtartsa.

Alapesetben a bűntett két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A rablásra irányuló előkészület is bűncselekmény, mely vétség és két évig terjedő szabadságvesztést vonhat maga után."

"szintén súlyosabban minősül a bűncselekmény, ha fegyveresen, bűnszövetségben vagy CSOPORTOSAN követik el"


Vagyis, alsó hangon 2 évet kell kapniuk, az tök mindegy, hogy 7ezer vagy 700ezer forintot raboltak (2 millió feletti összeg súlyosbító tényező). És jó eséllyel ezek a cigók napi szinten rabolnak és többszörös visszaesők, így jó pár évig leültethetik őket.

2011. máj. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Cigányokat ilyen rablásért nemhogy 2 évet, de még felfüggesztettet sem kapnak.


Jön majd a jajj szegény megélhetési bűnöző duma a fajvédőkkel megtámogatva és a végén majdhogynem meg is dícsérik őket.

2011. máj. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok,senkivel sem szeretnék vitatkozni,de az én esetemet nem minősítették rablásnak,azért,hogy kevesebb legyen a papírmunkájuk.Az volt az indok,hogy nem vert meg,nem szúrt le,nem lőtt le,sajnos a törvény nem egyezik a gyakorlattal.
2011. máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esélytelen. Nekünk 80ezer forint értékű kerékpárt loptak el, ráadásul meg is lett a tettes, csak épp behajthatatlan követelésként szépen elévült a dolog.
2011. máj. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, és bírósági végzést is kapott a barnabőrű arról, hogy jön nekünk a pénzzel, de a behajtásban segíteni "nem tudtak". Nekem meg nyilván többet ér a családom biztonsága, mint egy vacak kerékpár.
2011. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!