Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha munkanélküli vagyok, akkor...

Ha munkanélküli vagyok, akkor a TB-t ugye nem fizeti senki, ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Érdeklődjek a munkanélkülibe vagy mi?
2011. máj. 10. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
ha a munkenelküli segely meg jär, akkor a TB is rendezett. Amint lejärt a segely, a TB-t magadnak kell rendezned. Ätutalässal vagy csekkel. Havi 4950Ft, ha jol tudom!
2011. máj. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lassan egy éve vagyok már munkanélküli de eddig semmilyen támogatást nem kaptam. De akkor jól sejtettem hogy fizetni kell a TB után nem is keveset.
2011. máj. 10. 09:44
 3/7 anonim ***** válasza:
hät, a munkanelküli segelyet intezni kell(ett volna). Nem is hallottäl rola, h van ilyen???
2011. máj. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Intéztem. Hogyne halottam volna róla. Be vagyok jelentve a munkanélkülibe, 3 havonta kell visszamennem. Azt mondták csak akkor kapok munkanélküli segélyt ha legalább 1 év munkaviszonyom van. Persze nekem sincs. Így majd valamikor elvileg augusztusban kapok. Aki meg dolgozik mind meglepődik hogy nem kapok lókakit sem. Ez van.
2011. máj. 10. 12:30
 5/7 anonim ***** válasza:

nem feltétlen kell fizetned a TB-t,


Bemész a munkaügyi hivatalba kérsz egy hatósági igazolást arról, hogy munkanélküli vagy, mondod hogy az önkormányzathoz kell a TB ügyintézéséhez,


majd ezzel a munkaügyitől kapott papírral bemész az önkormányzathoz (szociális osztály) és mondod, hogy szegény munkanélküli vagy, akkor a jegyző elintézi, hogy szociális alapon járjon neked TB. na ekkor nem kell fizetned a havi lóvét.


(viszont ha neveden milliós autók és villák vannak akkor lehet, hogy azt mondja a jegyző, hogy tessék kisebb lábon élni és elutasítja)

2011. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 365 nap munkaviszony után álláskeresési járadék jár.

Az álláskeresési segélyhez 200 nap munkaviszony kell.

www.afsz.hu oldalon: álláskeresőknek, ellátások.

Ha legalább egy éve regisztrált munkanélküli vagy, akkor a szociális és vagyoni helyzeted alapján jogosult lehetsz bérpótló juttatásra (akkor a Tbd is rendezve van) Addig is, a Tbd rendezését kérheted az önkormányzatnál (nem a jegyző foglalkozik vele igazából, hanem egy ügyintéző), ugyanígy rászorultsági alapon. Nem kell hozzá milliós autó, meg villa, hogy elutasítsanak. A szociális törvényben pontosan meg van határozva, hogy mennyi lehet a vagyon mértéke és az egy főre jutó jövedelem (ha pl a házastársad minimálbért kap, már nem számítasz rászorultnak és nem kapsz semmit)

2011. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget minden válaszolónak!
2011. máj. 12. 19:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!