Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csödeljárás folyik a munkahely...

Csödeljárás folyik a munkahelyem ellen, nem kapunk fizetést, mit tehetünk?

Figyelt kérdés
A számlák zárolva vannak, a széfben van pénz és még müködik az üzlet. Albérletben lakom, amit fizetnem kellene, sokaknak meg lakáshitelük van. Mit tudunk tenni? Kirúgni nem rúghatnak a csödeljárás miatt, így munkanélkülit sem kaphatunk. Ha mi mondunk fel elesünk a végkielégítéstöl is és munkanélkuli sem jár. Mit lehet tenni ilyenkor?
2011. máj. 9. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kellene lennie vésztartalékodnak, amit akkor tettél félre, amikor még kaptál fizut. Akkor nyugiban kivárhatnád a procedúra végét.

A csődbiztosnak első dolga kéne lennie egyébként, hogy a munkavállalók elmaradt munkabérét kifizesse, de ha annyira máról holnapra élsz, hogy egy-két havi fizu elmaradása kiüt, hát, arra nincs recept. Kérjél kölcsön haveroktól.

2011. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem ez volt a kérdés. Jogi lehetöségekre gondoltam... :)
2011. máj. 10. 16:36
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jogi lehetőség az az, hogy írsz a csődbiztosnak, hogy tartozik neked a cég több havi munkabérrel, fizessenek ki. Vagy kérsz egy fizetési meghagyást a cég ellen közjegyzőnél, ami úgyis a csődbiztosnál landol.

Ezek mind időbe telnek, a csődeljárással haladnak a maguk útján.

Olyan jogi lehetőség, hogy "ide a pénzem, de azonnal", olyan nem létezik (először azt meg kell ítélnie neked bíróságnak), ezért írtam, amit írtam.

2011. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!