Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eBay.com-ról veszek valamit...

Ha eBay.com-ról veszek valamit, ami Hong Kong-ból jön, arra van vám vagy adó?

Figyelt kérdés

Vagy, hogy van ez pontosan, mert nagyon nem vagyok képbe ilyen téren. Előre is köszönöm a válaszokat!

Akár még tapasztalatokat is várok eBay.com-al kapcsolatosan. Az eddigiek alapján amiket olvastam, megoszlik, vannak negatív-pozitív vélemények egyaránt, de azért a pozitívból többet olvastam :)


2011. máj. 4. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

50$ érték alatt nincs semmilyen vám sem adó, ráadásul ha azt írják a csomagra hogy "gift" tehát ajándék, akkor nem vámolhatják. Persze a vámosok tudják hogy ez egy bevált trükk a szabályok megkerülésére. Nagyon ritka hogy megadóztatják az eBay-es cucokat. Csak nagyobb dolgok esetében fordul elő mint egy laptop,gitáf vagy okostelefon. Egyáltalán nem kell tőle félned, én már többszázszor rendeltem és egyikre sem kellett adót fizetnem.

Arra vigyázz hogy Magyarországra nem szabad kémfelszerelésnek is minősíthető technikai felszereléseket rendelni, mint pl toll formájú HD kamera, mert bár nagyon olcsó, a nemzetbiztonság hamar rádszáll, ha kitudódik és akkor kezdődik a tortúra hogy bebizonyítsd, nem vagy kém.

Olyan eladóktól rendelje kiknek már nagyon sok pozitív értékelésük van (ezt a jobb oldalon láthatod)

És mindíg nézd meg hogy magyarországra mennyi a postaktg, mert van hogy valami csak 1$ de a postaktg 30$. Ja meg olyanis van hogy kínába ingyenes a posta és ez van feltüntetve, de ha megnézed hogy Mo-ra mennyi akkor láthatod hogy ide már jóval többet kell fizetni.

Kína és Hong Kong egy országon belül van de külön szabályok vonatkoznak rájuk. A hongkongi posta gyorsabb minta kínai. A szállítás gyorsasága a kína és Mo közti közvetlen repülőjáratoktól függ.

Ne aggódj ha már letelt a szállítási idő és még nem jött meg a cuccod, Mo-on elég lassú a posta, néha késnek egy kicsit.

2011. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha egy apró dolgot veszel, nem túl drágán akkor nincs semmi. Viszont ilyen műszaki cikkek meg nem tudom még mik azokat már vámolják. A honlapon írnak is róla.
2011. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

:D értem, viszont igazából én pont ilyen kém dolgot akartam rendelni, viszont sztem ez elég új, mert ilyet még én se láttam és nagyon megtetszett :D


[link]


De akkor ebből most gondom lehet, vagy ők sem tudják, hogy ez az ami...? :)

2011. máj. 4. 12:52
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Első vagyok. Elég kényes. Igazából nem néznek át minden csomagot. Nagyon sokan rendelnek ilyen dolgokat, csak ha lebuknak akkor számonkérik rajtuk hogy mire kell. Azt írja "can be used as a web camera" tehát webcamnak is használható. Erre hivatkozhatsz egy esetleges számonkérésnél.


Nem ír olyanokat hogy bármelyik országba is tiltott lenne ilyet postáznia csak hogy esetleges adók felmerülhetnek. De ha megnyered az aukciót mondjuk 5 dollárért akkor sem lesz több az adó 1 Dollárnál mert a vám %-ban van meghatározva, a szállítási költségre meg nem számolhatnak vámot.

Azt írja hogy "ajándék" jelzéssel postázza, ami tovább egyszerűsíti a dolgot.

2011. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fhú :) Te profi vagy :D Ezek nagyon hasznos infók voltak..! Írok egy privátot neked...
2011. máj. 4. 23:32
 6/7 anonim válasza:
2013-ban mennyi az értékhatár ami alatt nincs vám, áfa és egyéb adó?
2013. máj. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Maganszemelyek kozott 0-45euroig afa es vammentes, ceg es maganszemely kozott 0-22euroig.
2013. júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!