Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vennél vagy adnál el így...

Vennél vagy adnál el így házat? Milyen buktatói lehetnek ennek?

Figyelt kérdés

Sok hirdető oldalon látom,hogy részletre adnánank el vagy vennének meg lakásokat,családi házakat.Màr lassan 6 éve probálom eladni a házamat.nincs a legjobb állapotban,de emiatt nem is adnám sokért.gondoltam megprobálom így én is,csak nem tudom mennyire lenne jó 5let meg hogy milyen buktatója lenne a dolognak.

Ezzel annyi baj már biztos hogy lenne,hogy én is csak részletre tudnék máshol venni.

Vélemény erről?érdemes igy eladni vagy venni? Mik lehetnek ennek az elönyei vagy buktatói?

Ha jó 5let akkor hol érdemes így hirdetni?már sok helyre feltettem,hogy keresek is meg eladok is,de semmi eredmény.:(


2011. máj. 1. 15:04
 1/9 anonim válasza:

Mennyi idő alatt fizetnék ki a teljes összeget?

Ahhoz hogy valaki a te lakásod megvegye részletre és te meg találj egy másikat amit megtudsz venni részletre és ugyanolyan fizetési határidőkkel mint ahogy a tied megveszi nagyon nagy szerencse kell. És ha nálad csúsznak a fizetéssel akkor te is csúszol?


Szerintem kockázatos nagyon.

2011. máj. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem, mert polgári úton behajtani a részleteket ha a vevő mégis úgy dönt, hogy b@szik fizetni a 2. részlet után igen nehézkes, de ha már engedted őket beköltözni legálisan nem olyan egyszerű kirakni őket...


Ez tipikus cigány - lakásmaffia módszer a részletre lakás vásárlás. Kifizeti a kezdőrészletet, írtok egy szerződést, beköltözik, BEJELENTKEZIK állandóra és soha többet nem fizet. Évekig tart, mire legálisan kirakod. Illegálisan meg nem tudod, mert rögtön jönnek a tezsvírek és megvédik a kedves rokont.

2011. máj. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem.hát akkor igy nem adom el a házamat.tényleg csak azért édekelt,mert rengeteget látok ilyet.de vajon tényleg képesek lennének valakik így átverni egy embert?!hàt hol marad az emberekből a tisztesség és a becsület???

Köszi az eddigi válaszokat!

2011. máj. 1. 18:46
 4/9 anonim ***** válasza:
óóó ennél sokkal csúnyábbakat is tudnék mesélni... Imádkozz, hogy soha életedbe ne kelljen ilyen helyzettel szembesülnöd.
2011. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem lennék benne biztos,hogy az én helyzetem bármiben is jobb lenne mitn amiket mesélhetnél.De az is könnyen meglehet,hogy igazad van és nagyon is távol állok az én pocsèk helyzetemmel attol amikkel Te már szembesültél.:s
2011. máj. 1. 19:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Áh, a mai világban ne kockáztass meg ilyesmit.
2011. máj. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Off

Bocsánat hogy itt kérdezek de én meg pont a másik oldal lennék, aki így vesz. Ott mik lehetnek a buktatók?

2011. máj. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én is amellett hogy eladnám igy az enyémet,vennék is így,csak ott ahol nekem kéne ott nem adnak el igy!

Leginkább az lenne a buktató(bár sztem csak talán kellemetlen),hogy évekig tartani kell a folyamatos kapcsolatot a fizetés miatt az előző tulajjal akinek fizetsz,no meg gonsolom a tulaj az utolsó kifizetett részletig haszonélvező marad a házon.nélküle meg amig ki nem fizetted nem tudsz sok mindent tenni.

Boxsi,hogy megkérdezem,de hol találtál olyat aki igy eladja a házát?ti hogyan egyeztetek meg?

2011. máj. 12. 08:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vettünk mi sem csak hirdetést találtam ilyet. Expressz meg valamelyik ingatlanközvetítő cégnél is. Csak nem jöttem rá miért jó az eladónak. Mert albérletbe is adhatná,lehet pár ezerrel kevesebbért de megmaradna neki midig.
2011. máj. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!