Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Annak mi a lényege hogy (nem...

Annak mi a lényege hogy (nem ttudomm mit csinálok vele) valamit pl. a plusz 500-on mondjuk aranyat amikor magas az ára és ha lemegy akkor nyereségem van?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 16:43
 1/9 A kérdező kommentje:
2011. ápr. 28. 16:46
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor van nyereséged,ha olcsón veszel,és amikor felmegy az ára eladod. Fordítva veszteséged lesz.
2011. ápr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nézd meg a videót ő is úgy csinálja és mégis és kipróbéltam és én is nyertem vele
2011. ápr. 28. 17:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Atyaúristen...Adnék egy tippet, tényleg minden rossz indulat nélkül: fejezd be a tőzsdével való foglalkozást, mert sokat fogsz veszíteni.
2011. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Azt hiszem sortolásnak hívják, de csatlakozom, ha még ezt sem tudod, akkor nem tőzsdézni kellene már bocsánat. Én se mértek hozzá, de legalább nem is csinálom.
2011. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

short - "bérbe veszel" egy értékpapírt, ebben az esetben egy arany certifikátot (tulajdon jogot megtestesítő értékpapír, pl. 10 gramm aranyról) és árfolyamesésben reménykedve azonnal eladod


ha mondjuk 50%-ot esik az árfolyam visszavásárolod


a különbség a te nyereséged.


Pl.


Pl. 1000 forint/nap áron bérbe veszed


100000-ért eladod


50000-ért visszaveszed


Mindez 10 nap alatt lezajlik


40000 forintot nyertél (50000 forint árfolyamnyereség - 10000 forint bérleti díj)


Megjegyzés:


NE SHORTOLJ!


Különösen aranyat ne!


És ilyen tudással ne tőzsdézz!

2011. ápr. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

+ az arany kapacsán árfolyamkockázatot is bevállalsz, mivel USD-ben van denominálva


Egy esetleges forintválság esetén még USD-ben csökkenő aranyárak mellett is rémálom lehet az arany-shortolásból.


Az utóbbi 8 hónapban akkor voltak HUF-ban csúcson az aranyárak, amikor USD-ben estek.

2011. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy szemléletes ábra


[link]


PS: valószínűleg (tőkeáttételes) short certifikáttal találkoztál (nem néztem meg a videót)


Tehát vki már összepakolta neked a játék alapelemeit egy egyszerű, de nagyon veszélyes „termékbe”.

2011. ápr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

arról nem volt szó hogy tőzsdézem

csak egy kérdés volt amit nem értettem

2011. ápr. 30. 15:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!