Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SOS! Aki tud légyszi GYED...

SOS! Aki tud légyszi GYED vagy GYES fog nekem járni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben szülök, ha minden jol megy. Most április elején járt le a munkanélkülim, amit 3 hónapig kaptam. Előtte több mint 200 napot dolgoztam bejelentett munkahelyen irodában 8 órában, 2010 áprilistól decemberig (sajnos a közcélú foglalkoztatásra vonatk. új törvény miatt, januártól elküldtek) onnantól voltam munkanélkülin ami most járt le. 2009 szeptemberétől decemberéig szintén munkanélkülin voltam. Az előtte lévő időt gondolom nem kell nézni mert úgy hallottam csak a szülést megelőző 2 évet számítják. És ha most szintén közcélú foglalkoztatottként a szülésig behívnának dolgozni akkor ha azt is beszámolnák mi járna nekem? Lehet csak 4 vagy 6 órában tudnának foglalkoztatni. Egyáltalán konkrétan az eddigiek alapján én mire számíthatok?
2011. ápr. 18. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
a gyes alanyi jogon jár, havi bruttó 28e Ft, nettó 25e valamennyi, a gyedet nem tudom, számolja ki valaki más...
2011. ápr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi de a GYES-sel tisztában vagyok. Engem konkrétan az érdekelne, hogy én a leírtak alapján melyikre leszek jogosult? Aki tud légyszíves segítsetek!
2011. ápr. 18. 11:01
 3/3 anonim válasza:
Menj be a munkaügyi központba.Ott minden kérdésedre kapnod kell választ.1 év munkaviszony után jár a gyed,365 nap,és a fizetésed 70%-át kapod kb.De ott pontosan meg tudják mondani.Sok sikert!
2011. ápr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!