Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendőm ebben az ügyben?

Mi a teendőm ebben az ügyben?

Figyelt kérdés

Egy magyarországi horgászwebáruházban vásároltam egy tgerméket, és rögtön fizettem interneten keresztül bankkártyával. Az általuk vállalt kézbesítési határsiő 5 nap volt. 8 nap múlva írtak egy e-mailt hogy a termék nincs már nekik, így nem tudják küldeni. Írtam, hogy rendben, akkor kérem vissza a pénzem. Válaszként azt kaptam, hzogy viszaküldik. Ez az igérgetés 2 hete zajlik. E-mailban, telefono érdeklődöm, kitérő válaszokat kapok, vagy semmit. Szerintük 30 nap áll rendelkezsükre, hogy elküldjék. Ez valóban így van a jogszabályban??? És ha igen, akkor mikortól számítva? a pénz elküldédétől, vagy a visszautalás kérésétől? MIlyen jogi lépéseket tudok tenni, illetve ki(k)hez kell fordulnom panaszhoz?

Köszönöm szépen a válaszokat!!


2011. ápr. 11. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
ha van ilyen, akkor a visszautalás kérésétől. De küldj fizetési felszólítást, és akkor kicsit hivatalosabb az ügy. Ez persze (mármint a jogi segítség) pénzbe fog kerülni. Eldöntöd, hogy megéri-e...
2011. ápr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszi szépen!

Az a baj, hogy "csak" 15000 ft ról van szó...

nekem nagyo hiányzik, de a jogi segítség, meg elvinné a nagyját...

2011. ápr. 11. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:

A visszakéréstől valóban 30 napjuk van rá.


Emiatt teljesen értelmetlen akár fizetési meghagyást is küldeni (5.000), mert olyan kicsi az összeg. Majd visszakapod ha lejárt a 30 nap.

2011. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmiféle 30 nap nincs, ők teljesen jogtalanul tartják maguknál a pénzedet a felszólítástól számított akár egy napig is! A fizetési meghagyásnál pedig követelheted a jogi segítséged és az illeték megfizetését is.


Tehát írj nekik, hogy fizessenek még ma, mert ha holnap reggel nincs a számládon a pénz, akkor mész a bíróságra fizetési meghagyással, és valószínűleg az eredeti összeg dupláját fizethetik majd...

2011. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!