Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mindenkinek jár munkanélküli...

Mindenkinek jár munkanélküli segély?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha jól tudom mostanság elenőrzik hogy aki nem tudja rendben tartani a saját házát/telkét, attól megvonják.
2011. ápr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert most lesz 1éve hogy regisztált munka nélküli vagyok,és még nem kérdeztem hogy kapok e pénzt!
2011. ápr. 8. 21:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Munkanélküli járadék van először, ahhoz bizonyos napnyi munkaviszony kell. Utána jön a munkanélküli segély, ezután pedig a bérpótló juttatás. Ha eddig nem kaptál segélyt, akkor valószínűleg nem volt elegendő munkaviszonyod.
2011. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát nem volt mert suliba jártam!... :(
2011. ápr. 8. 21:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Pályakezdő nem kap semmi anyagi támogatást.Statisztikát növelheted, ha regisztrálsz.Vannak olyan tanfolyamok amire viszont kapsz pénzt, ha munkaügyön keresztül intézed. A tanfolyam időtartamára.Munkát szerintem ne remélj tőlük.Még nem hallottam ,hogy valakinek adtak vagy segített elhelyezkedni(közmunkát kivéve).Érdeklődj egy munkaügyes ügyintézőnél.Azt hiszem ,ha regisztrálsz havonta behívnak fejtágításra(hogyan keress munkát,hogyan írj önéletrajzot ilyesmik)
2011. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha már meg van az egy év, akkor kérheted a BPJ-t. Ez azzal jár, hogy az új törvények értelmében közmunkára fognak küldeni
2011. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi,látom már regisztráltál.Kezdek kómás lenni:)
2011. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A munkanélküli ellátás a munkaviszonyban (vállalkozói jogviszonyban) töltött napjaidtól függ. Ha legalább 365 napot dolgoztál, akkor jár áll.ker.járadék, ha annyit nem, de legalább 200-at, akkor áll.ker.segély.

Ha nem volt 200 napod sem, akkor csak regisztrálnak, de járadékot/segélyt nem adnak.

Ha legalább 1 éve regisztrált álláskereső vagy (vagy lejárt az áll.ker. ellátásod), akkor az önkormányzatnál igényelhetsz bérpótló juttatást. A BPJ szociális és vagyoni helyzeted alapján jár (ha most az önkormányzat rendezi a TBd, és nem saját magadnak kell fizetned, akkor a BPJre is jogosult leszel) A BPJhez vállalnod kell a felajánlott közmunkát, függetlenül a végzettségedtől. Ez lehet 4, 6, vagy 8 órás; 1-től 6 hónapig (idén változtattak a közmunkán is) Ez nem azt jelenti, hogy azonnal közmunkára kell menned. Sok önkormányzatnál csak hónapok múlva hívnak be közmunkára. A jövő évi BPJnek már feltétele az is, hogy a megelőző évben legyen legalább 30 nap munkaviszonyod (a közmunka is az) Néhány önkormányzat a szoc. és vagyoni helyzeten kívül a rendezett lakókörnyezethez köti a BPJ folyósítását. Hogy ezt ki hogyan értelmezi és ellenőrzi, az az önkormányzat döntésén múlik. (felénk pl. senki nem foglalkozik ezzel, pedig még nem is olyan durva a helyzet nálunk, mint pár faluval arrébb, ahol segélyosztáskor kint kell lennie a rendőröknek a faluban)

2011. ápr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2011. januárjától érvényes az új törvény, kedves utolsó. Ahhoz, hogy akérdező BPJ-t kapjon, már kell, hogy legyen 30 nap munkaviszonya. Ezért, ha most jelentkezik és igényli a BPJ-t az önkormányzatnál, azonnal közmunkára fogják hívni, hogy meg legyen a jogosultsági ideje.
2011. ápr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ami azt a rendezett lakókörnyezet izét illeti, az csak egy lehetőség, nem kötelező az önkormányzatnak. Azért vették bele a törvénybe, hogy el lehessen zavarni a ránézésre matt alkesz trógereket meg putriscigányokat, akiket eddig nem lehetett. Ha nem nézel ki ránézésre úgy, mint aki egy szemétdombon lakik, akkor nem is fog kimenni senki ellenőrizni...
2011. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!