Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen felmondás számomra a...

Milyen felmondás számomra a megfelelő?

Figyelt kérdés

Két héttel a munkahelyem bezárása előtt felmondtam. Nem tudtam tovább várni, annyira nem voltak megfelelőek a körülmények. A fönökömmel jó kapcsolatom van, míg nála voltam egy vasárnap voltam csak szabad (6órába voltam bejelentve). Nem akarom azt se, hogy én rosszul jöjjek ki, de nem szeretnék neki se rosszat. Ő valami azonnali hatályú felmondást emlegetet, ami azt hiszem a rendkívülivel azonos. Ez megfelelő? vagy rendes felmondásra van szükség?

Hol találok megfelelő formanyomtatványt?

TB-mel mi a teendő?

Rátot kapok?


2011. ápr. 6. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

ha már felmondtál akkor mindegy. Vagy csak szóban tetted meg?

ha a cégedet felszámolják (ahogy értelmezem) akkor sehogy ne mondj fel, a cégnek kell vagy is a felszámolónak kiléptetnie. addig míg ki nem rugnak ha munka sincs akkor is jár a bér neked.

Te azonnali vagy rendkívüli (ugyan az) nem mondhatsz fel csak ha megindokolod miért tetted (pl a te esetedben 6 óra helyett többet dolgoztattak) ezt az indokot kivizsgálják és a céget meg is büntetik.

Èn semmi képpen sem mondanék fel ha a céget felszámolják.

Ha már beadtad írásban akkor meg már tökmindegy.

2011. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem adtam be, csak szóban történt meg, de azóta nem jártam benn a munkahelyemen.
2011. ápr. 6. 13:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Járj utánna, hogy mi történt a céggel. Ha csak szóban történt meg és a cég még létezik akkor a fönököd is kirughat azonnalival és meg is büntethetnek ha beperelne, mert nem vetted fel a munkát.

Felmondás csak írásban történhet meg.

Mindenképpen tudd meg hogy felszámolásra került-e a cég, vagy sem. ha nem és kilátásban sincs akkor mondj fel közös megegyezéssel, így rögtön le is számolhatsz. nem kell indok sem. Ha a cég felszámolás alatt áll akkor keresd meg a felszámolót és kérd a felmondásodat.

2011. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A cég maga nem szűnik meg, csak az üzlet ahol dolgoztam, így rám nem lesz szükség. Fönökömmel megbeszéljük, szerintem ez a közös megegyezés nem rossz, hiszen neki is már mindegy, nekem is.

2011. ápr. 6. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!