Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem tudok spórolni! Segítenél?

Nem tudok spórolni! Segítenél?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, albiban, gagyi fizetés, kb. 100-120 ezer Ft.(fő+mellékállás)

Fizetek: albi, diákhitel, tandíj, bérlet.

Maradék: kaja, tisztítószer/tisztálkodószer, egyéb, ami szükséges.

Eddig még nem tudtam megtakarítani. (egyetem + munkanélküli után jó 3/4 éve dolgozom)

Sajnos mindig megveszem a rozskenyeret, a jobb kávét, teát, jobb minőségű joghurtot, de így elmegy egy rakat pénz kajára.

Te is vagy így, hogy szeretnél spórolni, de nincs erőd a teljes "aszkézishez"?

De így meg olyan nyomasztó, semmi megtakarított pénzem...

Van valami ötleted, hogyan csökkentsem a kiadásokat, de azért még egészségesen étkezzem? (oké, a kávé nem az egészséges életmód fő feltétele, de egyszer egy nap olyan jó meginni egy csészével:)


2011. márc. 31. 22:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:48" Nekem nincs hitelem, csak két gyerekem. Ezért nem marad meg több az 500 ezerből. Persze ehhez még hozzá jön a feleségem közel 300 ezre is, abból is marad egy százas, úgyhogy a végeredmény nem is rossz.

2011. márc. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
1. 10%-ot hó elsó napján rakd el. 2. kiadások fillérre menő vezetése.
2011. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
:) jólvan na 500 ropi-s. Nem sajnálom én senkitől sem. Gondolom tanultatok, jó állásotok van hála égnek, örülök neki. Csak azért írtam, mert eszembe jutott, tesómék smucignak tartanak, hogy sokat lerakok ha tudok én is. De muszály tartalékolni. Nem kell, nincs az előírva, hogy az ember elköltse az összes pénzét. Csak okosan kell csinálni. Persze, ha nincs hitel, albi meg ilyenek sokkal könnyebb.
2011. ápr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:29"


Na most azon túl, hogy mindannyian nagyon örülünk a pénzednek, nem sok hasznosat mondtál a spórolásra vonatkozóan.

2011. ápr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ez igaz, bocsánat. Még nem kellett soha spórolnom, talán azért. De szerintem nem is lehet kevés pénzből, legalábbis én még olyat nem láttam.
2011. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!