Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem tudok spórolni! Segítenél?

Nem tudok spórolni! Segítenél?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, albiban, gagyi fizetés, kb. 100-120 ezer Ft.(fő+mellékállás)

Fizetek: albi, diákhitel, tandíj, bérlet.

Maradék: kaja, tisztítószer/tisztálkodószer, egyéb, ami szükséges.

Eddig még nem tudtam megtakarítani. (egyetem + munkanélküli után jó 3/4 éve dolgozom)

Sajnos mindig megveszem a rozskenyeret, a jobb kávét, teát, jobb minőségű joghurtot, de így elmegy egy rakat pénz kajára.

Te is vagy így, hogy szeretnél spórolni, de nincs erőd a teljes "aszkézishez"?

De így meg olyan nyomasztó, semmi megtakarított pénzem...

Van valami ötleted, hogyan csökkentsem a kiadásokat, de azért még egészségesen étkezzem? (oké, a kávé nem az egészséges életmód fő feltétele, de egyszer egy nap olyan jó meginni egy csészével:)


2011. márc. 31. 22:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1, vegyel oda egy lakotarsat es kevesebb lesz az albid,

2, a joghurton meg a kaven nem kell sporolnod

2011. márc. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon nehéz spórolni. Akkor is ha kevés a pénz, akkor is ha sok. Én havi 500 ezret keresek tisztán és ebből jó ha megmarad 50-100 ezer a hó végére. Az ember hajlamos költekezni amíg van pénze. Ilyen az ember.
2011. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22:40 - beveszel a bizniszbe? :D
2011. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 yuda ***** válasza:
100%

Dédmami mondta mindig és nagy igazság: legtöbbet kajával lehet spórolni... ha be tudod fogadni akkor megy, ha nem akkor nem- viszont jól élsz. :)


Nem hiszem valaki tud segíteni rajtad, ha ellenben neked tetszik ez az életmód

... ha változtatni akarsz, először magadban kell rendet tegyél.


Csak a vita kedvéért leírok egy gondolatot:

Ha olyan egyszerű lenne az egészség, hogy étkezz egészségesen, vagy sportolj és nem betegszel meg - akkor miért olyan sok sportoló beteg, és az egészség fanatikusok is?:)

Nem ennyire egyértelműek ám ezek a dolgok, de higgyed amit hinni akarsz!

Sokat tudnék még írni, de rájöttem, sose vitatkozz egészséges életmód hívőkkel.. meg általában senki végletes emberrel... megvan annak az oka mindig, hogyan válik valaki ilyenné.

2011. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

A piperékkel is jól lehet spórolni. Pl tusfürdőnek elmegy az illata használat után, dm-ben, rossmannban lehet olcsón (persze nem szuper minőségben) hozzájutni. Ahogy emlékszem, a baba termékek is elég jó áron vannak, és szerintem nem rosszak. Szemöldököt lehet otthon szedni, hajat otthon festeni, a műköröm meg már rég nem menő ;)

Aldiban, lidl-ben a jobb minőségű ételek is olcsóbbak (bár én németországban élek, és amit itt gyártanak, olcsóbb, mint otthon, szóval most lehet, hogy rosszat mondtam, de szerintem ezek a boltok még mindig olcsóbbak, mint reál, spár és társaik).

Érdemes az élelmiszerekből nagy adagokat venni, úgy mindig olcsóbb, mint mondjuk minden héten bevásárolni.

Nézd meg, mire (ami nem létszükséglet) költesz viszonylag sok pénzt -egyik hónapban vezethetnél listát-, és nagy levegővel lemondani róla.

Én itt kint pl úgy oldottam meg a spórolást, hogy direkt a gasztronómiában igyekszem elhelyezkedni, így egy nap egyszer ingyen étkezem. Ha a mellékállásod nem feltétlenül a végzettségedhez kapcsolódik, válthatsz te is, bár itt sem vagyok kompetens, nem tudom már rég, milyen otthon a helyzet e téren.

Remélem segítettem vmit, sok sikert! :)

2011. márc. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hú gyerekek. én ha most ötszáz ropit keresnék én úgy letudnék rakni havi négyszázat mint a pinty. mondjuk nekem nincsenek hiteleim, csak albi meg a rezsije meg a kaja, meg ilyenek. De öcsém ötszázból???? HÚhuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
2011. márc. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahányszor pénzhez jutsz, a 10%-át MINDIG tüntesd el a szemed elől. Megkapod a fizud, mondjuk 80.000,- azonnal tegyél el belőle 8.000,-Ft-ot. Erre jó egy könyv, egy boríték, lényeg, hogy azonnal felejtsd is el, hogy az volt. Megkapod a másodállás bérét, ugyanígy elrakod a 2-3-4 ezret. Innentől a maradékot kell beosztanod, de hidd el, elég lesz az is. Egyszerűen azt kell hinned, hogy ennyi van, nincs több. Nekem ez volt az egyetlen módszer, ami bevált. De ezt úgy megszoktam, hogy mai napig így teszek, szerintem már így is marad nálam. Mert valahol mégiscsak tudod, hogy lenne mihez nyúlni egy hirtelen kiadásnál. Aztán később már nyithatsz egy számlát, amire mondjuk évente kétszer berakod a megtakarításodat, vagy kitalálsz valami mást. Próbáld ki, szerintem bejönne Neked is.
2011. márc. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igaza van a dédidnek, én is érzem, hogy a kaján kellene visszafognom magam. Albi csökkentés nem megy, csak egy szobát bérlek.

Nem vagyok egy fanatikus egészségmániás, de a vas-kalcium-A-és egyéb vitaminhiány visszatérő dolog nálam. Ezeknek meg a szintetikus úton való pótlása semmivel nem olcsóbb, sőt!

Meg mennyivel fincsibb egy házijoghurt, mint a 40-50 Ft-os társai:)))

De igaz, senki nem tud segíteni rajtam, ha én nem fogom visza magam.

De azért ötleteket, tapasztalatokat szívesen fogadok...

2011. márc. 31. 22:55
 9/15 anonim ***** válasza:

Én mindig mindent minden körülmény között kiszoktam számolni,

Pl mennyi az össz bevétel,mennyi az amennyi kötelezőképpen lejön(Albérlet,hitel ,bérlet stb kötött összegek)

Ha ez megvan megkapok egy bizonyos összeget,pl 30000 tegyük fel,azt elosztom 30al és megkapom a napi maradék költöpénzemet 1000Ft-ot,na innentől kezdve jól betudom osztani mikor mennyi lehet a kiadás,van,hogy veszek tésztát és kevéske sajtot és tejfölt sajtostésztának és elvagoyk vele 3 napig meg 1-2 olcso 40-50 Ft-os joghurt,a csapviz nálunk elég jo aztszeretem inni.

És igy naponta mondjuk az 1000Ft-ból megtakaritok 200-400Ft-ot az egy honapba 8-10 ezer forint megtakaritás.


És mondjuk édességet azt haveroknál vagy szülöknél ennék

Pluszz ha van valami olyan dolgom amit nem használok mindenképp eladnám,tettem azt régen hordozhato dvd lejátszoval,mp4el

2011. márc. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Régen nekem is ment mindenfélére, aztán 2 hónapig mindent felírtam, mire költök. De az utolsó darab rágót is, minden nap. Ha 10 forintot, azt is. Pár naponta ellenőriztem, hogy pl. ennyi pénzem volt hétfőn, vettem ezt meg azt azóta, most ennyi pénznek kell lenni, tényleg ez van a számlámon/zsebemben.

Nem volt könnyű, de észrevettem mi minden bizbaszra ment el fölöslegesen. Így legközelebb amikor le akartam venni a polcról, már rosszul éreztem magam, hogy megint hülyeséget veszek, erre költöttem fölöslegesen x ezret az előző hónapban. Úgyhogy sokszor visszatettem amire nem volt szükségem. Most már sokszor vissza tudom magam fogni és sokszor mentettem meg magam attól, hogy fölöslegesen vásároljak.

Meg figyeltem arra amit szoktak tanácsolni: éhesen ne menj vásárolni, előtte írj listát, és semmit, de semmit ne vegyél, ami nincs rajta.

2011. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!