Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha munkaszerződés felbontasaro...

Ha munkaszerződés felbontasarol van szo, lehet elobbre datumozni? Peldaul jovo heten junius kozepet irok ra, hogy en onnantol fogadom el a felmondasi ido kezdetet, tehat az csak juniusban indul es nem most.

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. Azt lehet megtenni, hogy kikötitek, hogy a felmondási idő mondjuk júli közepéig tart. Ha valamit ma írsz alá, azt ma veszed tudomásul.
2011. márc. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem jellemző ez az eljárás, de ha valami miatt indokolt , pl ismert a körülmény ami miatt indokol, ezért lehetséges. Természetesen a munkáltató irja alá kérdés hogy belemegy e ebbe. Akkor lesz érvényes ha mindkét fél aláírja.. akár közös megegyezés , akár felmondás munkavállaló, vagy munkáltató részéről történik.
2011. márc. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi, de en a kezdetet akarom kikotni, mert ha felmondasi ido alatt esek teherbe, akkor a felmondas vegen kitesznek, nem? De amig nem irtam ala a felmondasi ido kezdetet, addig ved a terhessegem.
2011. márc. 31. 08:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem zavaros amit írsz. Mit akarsz? Miért nem jó, hogy június közepén egy hónap felmondási idővel felmondasz?!?
2011. márc. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
En azt szeretnem, de a GYES em most jar le ( a szabadsagom viszont csak juniusban) es a munkaltatom, aki kulfoldi, rovidre akarja zarni es ala akarja velem iratni a szerzodest. Ha viszont most alairom, akkor innentol kezdve " felmondasi idot toltok" tartsom az akarmennyi ideig, es a problemam az hogy en meg juniusig megprobalok teherbe esni. Ha felmondasi ido alatt esek teherbe, akkor a felmondasi ido vegen, ugy kiraknak, mint macskat, nem ved a terhessegem, A korom miatt szinte az utolso eselyem, nem varhatok tovabb. Amig nincs felmondasi ido, addig alkalmazasban allok, es ha viszem a papirt, hogy terhes vagyok, akkor maradhatok. Tudom hogy bonyolult, de ra vagyok kenyszeritve.
2011. márc. 31. 08:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Tehát ha lejárt a szabid, a főnök ki akar rúgni. Nem értem, mi a probléma, júniusban felmond és kész. Neked nincs mit tenned ezügyben, szerintem. Nem kell aláírnod semmit sem most, sem máskor. Nem jól értem?
2011. márc. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a munkáltatód mond fel, ő határozza meg a felmondási idő kezdetét. Törvényileg azt is megteheti, hogy most felmond neked, a felmondási idő alatt kiad annyi szabit amennyit tud, ha pedig marad még szabid, azt kifizeti.

De ha ezt keresztül is tudod verni, hogy későbbre írjátok a felmondási idő kezdetét, a munkaviszonyod akkor is megszűnik a felmondási idő végével, ha a felmondási idő megkezdése előtt esel teherbe. Mivel már van egy aláírt munkaviszony megszüntetés, hiába leszel közben terhes, nem állsz felmondási védelem alatt, mivel nem akkor mondanak fel neked, hanem most (függetlenül attól, hogy mikor kezded meg a felmondási időd letöltését)

2011. márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!