Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha sok pénzem lenne a világ...

Ha sok pénzem lenne a világ ura tudnék lenni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ha annyi pénzem lenne mint ahány homokszem van a sivatagban,

és a világon élő összes ember hajszálát 1ütt véve,tegyük fel nagy-címletekben.Eltudnám azt érni a pénz által hogy megvásároljam a világ összes országát,én álljak mindenek felett én legyek a világ ura.Ki irtsam azokat az embereket akik nem tetszenek nekem.Nem lennének elnökök,kormányzók,parlament,csakis én lennék,ezen a földön a legfelsőbb rendű.Azt csinálnék az emberekkel amit én akarok akkor amikor én akarom.


2011. márc. 30. 21:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nyugszik a kettes!
2011. márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet netezni a diliházból?
2011. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Belelóg a kezed a bilibe.

Amúgy a világ összes pénze az nem készpénzben van, hanem bankszámlákon, digitálisan.

2011. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
csakhogy egy értelmes választ is kaphass. szerintem ugy lehetne megoldani(ha végtelen mennyiségű pénz állna rendelkezésre) h megvásárolod a bankoktol az összes állam tartozását. mert ugye amerika is tartozik japánnak japán meg másnak. szoval megveszed az összeset midnekiét és utána mondhatod h na amerika ha nem támadod meg mongyuk kenyát 1 honapon bellül akkor emelem a kamatokat ők pedig megtámadják mert ez még mindig olcsobb mintha csökkenteni kéne a kiadásaikkat. szerintem igy képzelhető el h világhatalomra törj. mm nem háborukkal hanem csak simán igy tudod irányitani a nagyhatalmakat is. viszont annak szerintem nem lenne értelme hogy te legyél a világ elnöke és mindent te irányíts az tul sok munka lenne inkább csak képes legyél mindent irányitani ha akarsz beleszolhass bárhol de magátol is működjön. ha esetleg összejön a dolog keress már meg valami tanácsadofélének felvehetnél. vagy csak dobj meg pár miliárdal meg egy saját szigettel vagy valami ellenszolgáltatást azért adhatnál az alapötletért
2011. márc. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ma 21:14 tehát annyi a dolgom hogy a bankoktól átveszem az államadósságot és ezzel fenyegetem meg az adott országot?

mennyi lenne ez a pénz kedves tanácsadóm...arab,japán és orosz besúgókkal el tudnám ezt érni? úgymond belülről emésztem fel az ellenséget.

2011. márc. 30. 21:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Most is az a pár ember uralkodik a világon akinek a legtöbb pénze van. Rájuk viszont nem jellemző, hogy ide írogatnak.

Amúgy mint írták ez a sok pénz valójában nem is létezik csak virtuálisan. Ajánlom figyelmedbe a pénz mint adósság c. videót, elég jól elmagyarázza hogy is működnek ezek a dolgok.

2011. márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kizárt, mert egyedül nem tudod ezt megoldani, a segítőid meg szépen lenyúlják a pénzed közben, mert át fognak verni. Nem fog sikerülni.
2011. márc. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

hát én megoldottam az alapkérdést azt az apro szinte elhanyagolhato problémát már neked kell megoldanod honnan keritesz annyi pénzt h felvásárold a legnagyobb bankoktol és országoktol a kölcsönöket:D ha erre is tudnám a választ akkor asszem nem irogatnék neked:D:D:D

amugy nemhiszem h oda tudnál menni a japán elnökhöz meg az arab elnökhöz meg a kinaihoz h szia gipsz jakab vagyok vegyél nálam fel hitelt és ezzel ki tudod fizetni a többi tartozásod ésmár csak nekem fogsz tartozni:D vagy odamenni világbankok vezérigazgatoihoz h felvásárolnám a bankjának az összes általa adott hitelt(gyakorlatilag megvennéd a nagyobb bankokat) bár kitudja micsoda meggyőzőkéd van:D


"tanácsado"

2011. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
bár igy hirtelen belegondolva az járhato ut lenne h meggyőzöd a pénzügyi vezetőket h akiknél a hiteleik vannak hirtelen kamatokat akarnak emelni(és ezt a hirt a bankban lévő embereid is megerősítik a pénzembereknek) ezért most gyorsan tőled vegyen fel hitelt amit majd te megigéred h nem fogsz emelni viszont ha elég sok befolyást szereztél már ilymodon az összes nagyhatalomnál akkor kényed kedved szerint játszhatsz a kamatokkal...ha amerika nem fizet mondhatod japánnak h pár száztalékos adosságcsökkentés érdekében tartsa vissza a termékeit vagy ugyanezt kinának...bár az alaptőke kérdés még midnig nem megoldott:D
2011. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A tanácsadómhoz hasonló emberekkel (pozitív gondolkodás)jó pár hackerrel és rengeteg besúgóval elhiszitek hogy sikerülne?
2011. márc. 30. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!