Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A nyugdíjba csak a 8 órában...

A nyugdíjba csak a 8 órában ledolgozott napok számítanak, vagy a részmunkaidő is?

Figyelt kérdés
Bővebben: ha mondjuk 2 évig csak napi 4 óra bejelentett munkaidőm volt, akkor az csak 1 évnek számít? Remélem értitek mire akarok kilyukadni :)
2011. márc. 28. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a 4 óra csak a fele az évnek.
2011. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Négy órás -bejelentett- munka felezi a szolgálati időt. A hat órás már teljes (8 órás) munkának számít.
2011. márc. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. márc. 28. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyit keresel. Ha a havi kereseted eléri vagy meghaladja a minimálbért (a teljeset, nem az arányos részét), akkor teljes időnek számít. Ez biztos, most kérdeztem meg a TB helyi hivatalában, mert én is ebben a cipőben járok.
2011. márc. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont ahogy az utolsó írja: a jövedelemszerzéskori minimálbérhez arányosítják a szerzett szolgálati időt, nem a munkaidőhöz. Ha 4 órásban voltál fele minimálbérért, akkor csak 1 év, ha megkaptad a 4 órára a teljes munkaidős minimálbért, akkor 2 év.

Volt itt a gyakorin régebben egy ilyen kérdés, ahol az egyik válaszoló belinkelte egy oldalt, ahol ezt számszerűen levezették egy példán. Próbáld azt megkeresni (az is részmunkaidős, nyugdíjas kérdés volt)

2011. márc. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!