Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszautasíthatja-e egy cég a...

Visszautasíthatja-e egy cég a dolgozó szabadságigényét felmondásnál?

Figyelt kérdés
Párom nemrég mondott fel egy cégnél. Még van időarányosan 7 nap szabadsága, amit szeretett volna mind kivenni. A jelenlegi munkahelyén azt mondták, hogy 2 nappal rendelkezhet ő, a maradék 5 nap esetében a cég mondja meg, mikor veheti ki. Ez eddig rendben is van, normál esetben is a szabadság 3/4-nél vagy 2/3-nál a cég dönt(het), hogy mikor veheti ki a dolgozó, de most azt mondják, hogy a maradék 5 napot nem veheti ki, inkább kifizetik. Ez így törvényes? Mármint tudom, hogy sok esetben kifizetik, ha a dolgozó és a cég is beleegyezik, de ha az alkalmazott ragaszkodik a szabadsághoz, mondhatja azt a cég, hogy, bocs, de le kell dolgoznod? Mert ezen logikát folytatva, akkor, ha nekem van egy évben 20 nap szabadságom, akkor a cég dönthet úgy, hogy én csak kb 5 napot mehetek szabadságra, a többin meg inkább dolgozzak, nem?
2011. márc. 24. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Törvényes.

A munkáltató ragaszkodhat a felmondási idő ledolgozásához.

Felmondáskor más van, mintha továbbra is ott dolgoznál. Folyamatos munkaviszony esetében első körben az adott évben kell kiadni a szabadságokat, ha ez valami oknál fogva nem teljesül, akkor átvihető a következő év elejére, ha akkor sem, akkor kifizetheti a szabadságos napokat.

2011. márc. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha kifizetik, ahelyett hogy kiadnák, természetesen törvényes.

Ha te dolgoznál a maradék 15 napodon, ahogy te írtad, akkor az nem szabadság lenne. Arról rendelkezhet a munkáltató, hogy mikor adja ki, nem arról, hogy kiadja-e. Ha te nem akarnád kivenni a maradék napokat, akkor is köteles kiadni.

2011. márc. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!