Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csekken az összeget leírva...

Csekken az összeget leírva 1200 Ft-nál egyezer kettőszáz-at, vagy ezer kettőszázat kell írni? Egyáltalán egybe kell írni, vagy külön?

Figyelt kérdés

Bocsi a bénázásért, de 1 db csekkem van, és nem szeretném elrontani :)

Köszönöm előre is!


2011. márc. 24. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
2000-ig egybeírjuk. "Ezerkettőszáz" elegendő nem kell elé az "egy."
2011. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon!!! :)
2011. márc. 24. 10:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Hivatalosan kell az egy is,és úgy kell kitölteni,hogy eléje ne lehessen még egy számot írni. Utána pedig egy ferde vonallal át kell húzni az üres sort.
2011. márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó definíciója tökéletesen pontos,csak annyit tennék hozzá,hogy a csekken teljesen mindegy hogyan írod,az a lényeg,hogy ne javíts bele,egyértelmű legyen,és egyezzen a számmal írt összeggel.
2011. márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
-Ezerkettőszáz-. Előtte-utána vonal, így nincs félreértés.
2011. márc. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM!

Most már bátran beleírok! Postán küldtek egy könyvet, és egy csekket. Attól féltem elrontom, és akkor csinálok magamnak egy csomó problémát!

Bár ez is probléma hogy ezt nem tudtam, de most már tudom!:)

2011. márc. 24. 10:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!