Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postán csomagbiztosítási díj...

Postán csomagbiztosítási díj mennyi?

Figyelt kérdés
Egy számítógépet szeretnék feladni, azt már tudom is, hogy mennyibe fog kerülnia feladása, csak azt nem tudom, hogy mennyi a csomagbiztosítási díj illetve, hogy kell rá kötni biztositást stb.
2011. márc. 23. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Én postán dolgozok. Nem kell külön biztosítást kötnöd a csomagra, a posta automatikusan biztosítja minden tételes küldeményre a kártérítést. Kikerestem neked az Üzletszabályzatból az erre vonatkozó részt:


Az értéknyilvánítás különszolgáltatással feladott (a továbbiak-ban: értéknyilvánított) küldemény

a) megsemmisülése vagy teljes elveszése esetén a fizetendő kártérítés összege az értéknyilvánításban megjelölt érték összege,

b) részleges elveszése vagy megsérülése esetén a fizetendő kártérítés összege úgy aránylik az értéknyilvánításban megjelölt érték összegéhez, ahogyan a keletkezett kár aránylik a küldemény teljes értékéhez.


Gondolom Start vagy Start plusz csomagként fogod feladni, márpedig azon van értéknyilvánítás, ezért a fentiek vonatkoznak rád elveszés, sérülés esetén. Persze fontos a megfelelő csomagolás, hogy ne tudjon megsérülni, ezt úgyis kivizsgálnák.

2011. márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! :)
2011. márc. 23. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Teszvesz v. Vatera futár sokkal olcsóbban elviszi + egyben odaér...


Amúgy az érték megjelölése egy kisebb vagyonba kerül, ha a postával viteted

2011. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez azért annyira nem igaz csomag esetében, mármint az értéknyilvánítás. Mennyi lenne az értéke?
2011. márc. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

dehogynem...legyen 50ezer Ft a számítógép és 10 kg

start plusz csomag 1995 Ft + favorit kiegészítés 300 Ft + komfort kiegészítés 470 azaz 2765 Ft


Futár elviszi 1750-ért

2011. márc. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Favorit nem is kérhető start pluszhoz, csak starthoz, ami 1690

2. Szerintem postán szeretné feladni, nem háznál, ergo a komfort kiegészítés sem szükséges, mert ez meg azt jelenti. Arról nem is beszélve, hogy az nem is minden településen vehető igénybe, nem tudhatod hol lakik.


És ezt nem azért mondom, mert én hű de a postára akarom rábeszélni, mert természetesen ha az az olcsóbb, hát vitesse azzal, csak azért legyünk tisztába a valós árakkal. Mivel nem tudjuk a tényleges értéket, így nem is mondom, hogy a postán mennyi lenne a végösszeg, nem akarok hülyeséget mondani. De tulajdonképpen nem is ez volt a kérdése szegénynek...:D

2011. márc. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Postán adom fel szerintem. 1690 Ft úgy ha postán adom fel elvileg, vatera meg egyéb ilyen futár szolgálattal azért nem akarom, mert nem ismerem a költségeket meg helyileg fel se tudom adni szerintem.
2011. márc. 24. 17:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!