Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi a munkanélküli?

Mennyi a munkanélküli?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Sok.
2011. márc. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési járadék összegét az álláskeresővé válását megelőző négy naptári negyedévben az ezen időszakkal érintett jogviszonyokban elért, a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló törvényben meghatározott munkaerőpiaci-járulék alap havi átlagos összegének alapulvételével kell kiszámítani. Több munkaadó vagy több vállalkozói tevékenység folytatása esetén, valamennyi munkaadónál, illetőleg vállalkozói tevékenysége során elért járulékalap alapulvételével kell kiszámítani.



Az álláskeresési támogatás folyósítása két szakaszra tagolódik. Az első szakaszban – amely a folyósítási idő feléig, de legfeljebb 91 napig tart – a folyósítás maximális összege az a jogosultság kezdő napján hatályos minimálbér napi összegének 120 százaléka. A folyósítás második szakaszában ez az összeg egységesen a minimálbér napi összegének 60 százaléka.



Az alsó és felső határ az évenként emelkedő minimálbérhez igazodik. A járadék alsó határa megegyezik a minimálbér napi összegének 60 százalékával, a felső határ pedig a minimálbér napi összegének 120 százaléka lesz.



Ha a járadék számításánál figyelembe vett összeg nem éri el a minimálbért, akkor az álláskeresési járadék összege a folyósítási időtartam mindkét szakaszában a számított járadék alap 60 százaléka.

2011. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ma 19:25:

Határozatlan kérdésre határozott választ adtál. Én úgy értelmeztem, hogy mennyi munkanélküli van, de nem adott hozzá határozót, hogy az országban vagy hol. :-)

2011. márc. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Üzlet és pénzügyek témában van a kérdés, így szerintem az összegre volt kíváncsi....
2011. márc. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem, hogy pénzben mennyi a munkanélküli és akkor, ha valaki elveszti az állását.
2011. márc. 17. 16:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon rengeteg van. "kisebbség nagyrészt" a burkolt "rokkant nyugdíjas" is szó szerint munkanélküli azért tart itt az ország.


Amúgy google a barátod ha az összegre vagy kíváncsi.

Tipp [link]

2011. márc. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Mintegy 90%-a népességnek gyermek, nyugdíjas, vagy értelmetlen pótcselekvéssel foglalkozó "szolgáltató" aki nem hasznot, hanem ráfizetést "termelő" vízfej.

A 10 milliót a kb. 1 millió valóban új értéket termelő tartja el. Ehhez képest statisztikai fogások sora kozmetikázza a helyzetet virtuálisan ideálisra,és a munkanélküliek számát minimálisra.

2011. márc. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bocs, de kimaradtak az "eltartottakból" azok a munkaképes felnőttek, akik "háztartásbeliek". Hagyományosan a hölgyeknek van joga nem vállalni munkát, akik házi munkát végeznek családjuk részére. Mivel az utóbbi időben férfiak is lehetnek GYES-en, így nem lehet igazán különbséget tenni a valódi munkanélküli (aki keres, de nem talál munkát) és az olyan között, akinek nincs szüksége munkabérre, ezért nem is akar munkát vállalni.
2011. márc. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!