Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Teljesen kész vagyok, nem...

Kangaxx kérdése:

Teljesen kész vagyok, nem tudom. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Édesapám 5 éve meghalt. Anyukám is nagyon beteg. Sajnos anyám felelőtlenül vett fel mindenféle személyi meg áruvásárlási meg ki tudja még hogy milyen hitelt.

Ne adja Isten, hogy anyukám meghaljon, de sajnos.... nagyon rossz az állapota. De nem ez a kérdés!


Röviden: van közel másfél-2 milliós tartozása anyukámnak vagy 4 féle bank felé. Ház, autó, ilyesmi nincs. Kb csak ruhái vannak, meg kisebb műszaki cikkek pl. tv, hajszárító, szendvicssültő, porszívó...

Nem tudom, ha meghal, akkor behajtják vagy behajthatják rajtam a tartozásait?


2011. márc. 16. 12:46
 1/1 anonim ***** válasza:
az örökség erejéig vagy köteles törleszteni a tartozást, tehát ha van 50000 Ft-nyi értéke, akkor annyi tartozást vonhat a bank vagy követelhet, a többi ebben az esetben a bank kára. Azt is mondhatod, hogy ez az összeget sem kéred, akkor tartozás sincs.
2011. márc. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!