Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánnyugdíjpénztári reálhozam...

Magánnyugdíjpénztári reálhozam kp-s visszaigénylésénél hány % adót vonnak le ebből az összegből?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Az eddigi kormánykommunikció alapján ez az összeg adómentes lesz.
2011. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak akkor lesz adómentes, ha átvezetik az államiba, vagy te íratod át önkéntes nyugdíjszámlára. Ha azt kéred, hogy fizessék ki neked, akkor vonnak belőle adót és csak ezután kapod meg. (Még a következő évi adóbevallásodban is szerepelnie kell majd.)
2011. febr. 23. 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen adómentes lesz, ahogy írtam, rengeteg cikk is van róla, pl ez:

[link]


Neked milyen forrásból vannak az infóid? Ott miket írtak?

2011. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Adómentes lesz, mindenhol ezt kommunikálják. Ha az önkéntesbe utalod, akkor az állam még hozzátesz neked x százalékot.
2011. febr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ahol én néztem, ott még azt írták, hogy adózni kell belőle, de mára ezt a cikket levették.

2011. febr. 24. 22:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!