Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány forintot költötök egy...

Hány forintot költötök egy hónapban élelmiszerre és miket szoktatok venni ha elmentek vásárolni?

Figyelt kérdés

arra gondolok hogy mi az ami pl ami mindig van a hűtőbe, mi az ami már luxusnak számít, vagy amit minden nap vesztek

de igazából az érdekel nagyon hogy mennyit költötök el 1 hónapban kajára vagy 1 bevásárlásnál...stb


2011. febr. 4. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb 20 ezer, de egyedül élek. Alap dolgokat veszek, olyan luxus dolgokat, mint pl szalámi nem.

Mindíg van krumpli, zsemle, margarin, szalonna, mustár, ketchup, majonéz, tészta, tejföl.

2011. febr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy időt szántál rá hogy válaszolj a kérdésemre! =)
2011. febr. 4. 21:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hetente szoktunk bevásárolni, 10 ezer körül költünk. Ami mindig van: tej, kenyér, vaj, sajt, kolbász vagy szalámi, tészta, tejföl, fűszerek, lekvár, fagyasztott zöldségek, olaj, liszt, búzadara tojás, zsemlemorzsa. Ezekből egy csomó kaját ki lehet hozni. Legújabb például a "pótfasírt": pár tojást felütsz, bele búzadara. Ezt hagyni kell, hogy kicsit megszívja magát, 10-15 perc. Aztán zsemlemorzsával és/vagy liszttel össze kell dolgozni, hogy jó sűrű legyen, és vizes kézzel kis pogácsákat csinálni, olajban kisütni. Ha jól kilapítod, két perc alatt átsül. Párolt zöldséggel isteni :) ja persze fűszerezni is kell :)

Ketten vagyunk, így kényelmesen, normális kajákkal kijövünk. A heti bevásárlás előtt ki szoktam találni, mi az a 3-4 féle étel, amit csinálok, és akkor azokhoz veszek alapanyagot.

2011. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

Sosem számoltam még meg, de szerintem elég sokat költünk.

Ami mindig van a hűtőben: felvágott (3-4féle), tej, sajt (2-3féle), ketchup, majonéz, mustár, tojás, élesztő (gyakran sütök sütit), virsli, szalonna, margarin, valami szendvicskrém. Olyan, hogy azért nem veszek meg valami ételt mert drága, nincsen. Ha valami elég drága akkor mondjuk ritkábban veszek belőle, de egyszer-egyszer mindenképpen megengedhetünk bármit.

Igazából 5-en vagyunk és hát nem esznek keveset a fiaim.

Kb. olyan 100.000 Ft-ra saccolom otthon a havi ételre fordított összeget, mert hétköznap ugye mindenki az iskolában/munkahelyen ebédel, így csak vacsorára költünk.

2011. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem számoltam még össze,de a kedvedért most kb megpróbálom:gyümölcsre költök legtöbbet télen,heti 2x1000 ft-ot min,azaz 8000 egy hónapban.Kenyér-péksütemény napi 200.- az havi 6000, tejtermékek heti 2000,- az 8000/hó,fűszerek,cukor,olaj,liszt,száraztészta heti 1000 az 4000,- zöldségfélék heti 1000 az 4000/hó Vegetáriánusok vagyunk,de halat néha eszünk,halkonzerv és fagyasztott hal 1500 Ft/hó.Szerintem nem hagytam ki semmit. Összesen: 31500,nem semmi.És akkor hozzátartozik,hogy 2 felnőttről van szó,és nem vásárolok szinte soha semmi luxuskaját-kivétel ez alól a gyümölcs,mert a párom kedvéért megveszem az ananászt és a sárgadinnyét és a mangót és efféléket-a tejtermékeket is szinte mindig leárazva veszem,meg a zöldségeket is(mindig olyant főzök,ami éppen olcsó)igy is elég rosszul néz ki,hogy csak kajára ennyit el tudunk költeni(ráadásul nagyon sok mindent megtermelünk a saját kertünkben,főleg gyümölcsöt-ezért van befőtt,meg lekvár,meg szörpök,eltett zöldségfélék fagyasztva is,meg üvegben is)
2011. febr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Én hetente 50 ezret ott hagyok a boltban. Eléggé szeretem magam kényeztetni finomságokkal, de nagyon sokat vissza is kapok pénzt, mert van olyan dolog amivel szépen visszalehet kapni pénzt, csak tudatosan kell vásárolni.
2011. febr. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig el szoktam rakni a nyugtákat. Találtam a gépemen egy táblázatot, ahol tavaly januártól márciusig megvan részletesen, illetve megnéztem a most januárit:


2010 jan

-CBA: 36850 Ft

-Tesco: 16277 Ft

-kisközért: 1628 Ft


2010 febr

-CBA: 46550 Ft

-kisközért: 3224 Ft


2010 márc

-CBA: 34625 Ft

-Tesco: 28224 Ft

-kisközért: 3096 Ft


2010 ápr

-CBA: 40712 Ft

-kisközért: 5452 Ft


2010 máj

-CBA: 45421 Ft

-Tesco: 38379 Ft

-kisközért: 2577 Ft


2011 jan

-CBA: 47325 Ft

-Tesco: 21375 Ft

-kisközért: 3711 Ft

-egyéb: 5290 Ft


Ezekbe kb csak az élelmiszerek vannak benne (a most januáriban biztosan).


Ami szinte mindig van itthon: tej (CBA-s 2,8%-os UHT - napi 1 liter minimum elfogy nálunk), margarin/sütőmargarin (Rama), felvágott (1200-2200Ft/kg-os árkategóriában), liszt (fehér + teljes kiörlésű), olaj (Vénusz), élesztő (a kenyeret magunknak sütjük), paprika, paradicsom, leveszöldség, gyümölcs, ketcsup (Globus), majonéz (Unilever), mustár, torma, olíva olaj (Berolli), száraztészták, rizs, halkonzerv (füstölt sprotni és Losos hering), sajt (1300-2200Ft-os árkategóriában), húsok (általában sertéskaraj, sertéscomb, csirkemell, csirkecomb, csirkemáj, időnként marha felsál), zöldborsó-, zöldbab-, kukorica-, ananász-, őszibarack-konzerv, meggy-, cseresznye befőtt, instant kakaópor (Nesquick), sütéshez Holland kakaópor (drágább, mint a többi, de jóval több a kakaótartalma), műzlik (Cerbona - ebből elég sokat elfogyasztunk), méz (virág, akác, hárs).


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. A leggyakoribb szokásos CBA-s bevásárlólistánk kb ez: tej, felvágott, gyümölcs, zöldség, sajt, liszt.

A kisközértben időnként Fornettit szoktam venni.

A tartós élelmiszereket általában a Tesco vagy a Metro áruházban veszem meg. A fenti hónapokban a Metroban pont nem voltam, de amikor megyek, kb 30-40e Ft-ot ott szoktam hagyni.


(5-en vagyunk, 3 pici gyermekkel.)

2011. febr. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!