Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérhetek visszamenöleg valamit...

Kérhetek visszamenöleg valamit a szántoföld használojátol?

Figyelt kérdés
Most értesitettek,hogy 20 évvelezelött elhunyt nagyapám után kapok egy földrészben részesedést,kérdezném,hogy az elmult években használotol kérhetek-e valmit amiért használta? Illetve,ha az egész terület 19hektár 0973négyzetméter és az én részem 731/33593-ad rész akkor mennyi négyzetméter esik rám pontosan? Köszönöm elöre is a segitséget!
2011. febr. 2. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem sok esély van rá! De hogy használta? Bérbe adták neki? Vagy közös a szántó és csak simán használta a te részedet is?
2011. febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mint minden ilyen földet használta a tsz jogutodja/kft,mgángazdálkodo,stb../ és persze a többieknek évente fizetett vagy pénzt vagy gabonát,de én azt sem tudtam,hogy létezik az a föld nemhogy még részem is van benne.....
2011. febr. 2. 09:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Bakker! Örülj neki, hogy nem tart igényt a tulajdonodra, elbirtoklás címén! Ha biróságra adja, simán az övé lesz, az mindegy hogy tudtál vagy nem róla! Én simán kérném a részem , hanyag gazda nem illet földet !!!!
2011. febr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most örököltem!! Miért lennék hanyag gazda mikor nem is tudtam rola......Most irt a közjegyzö,hogy megörököltem-a 20 évvel ezelött elhunyt nagyapámtol!
2011. febr. 2. 11:02
 5/5 anonim ***** válasza:
4156 nm a te részed, és az elmúlt húsz évben mi volt a földdel? Hogyhogy most volt hagyatéki, ha húsz éve elhunyt a nagyapád?
2011. febr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!