Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy ne rajtam...

Mit csináljak hogy ne rajtam követeljék a közüzemi számlák befizetését?

Figyelt kérdés
3 éve eladtam a vidéki házamat, de nem mondtam le a szolgáltatókat, így a nevemen maradt a víz, gáz, villany. A vevők azt ígérték átitratják a nevükre de nem tették. Most rajtam követelnek a szolgáltatók egy halom pénzt.
2011. jan. 17. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
hát ezt megszívtad, nagyon ostoba voltál. Az óraátíráshoz te is kellettél volna....
2011. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most mit tehetek? Bírósági pert érdemes indítanom a adás-vételi szerződéssel?
2011. jan. 17. 21:41
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem miért voltál ilyen felelőtlen.
2011. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az adásvételi szerződéssel szerintem nem sokra mész. Semmi nem zárja ki, hogy más legyen a tulajdonos, és más nevén legyenek az órák. Nekem volt olyan régebben, hogy a ház tulajdonosa már én voltam, mert nekem ajándékozták a szüleim, az órák viszont az ő nevükön maradtak, mert úgyis ők fizették.

Egy olyan papírral mennél valamire, amiben a vevő azt vállalja, hogy az órák átíratását is elvégzi. Egyébként viszont akinek a nevén vannak az órák, az fizet. Úgyse tudod bizonyítani, hogy történt olyan szóbeli megállapodás, hogy ezentúl majd ők fizetnek.

2011. jan. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jelenleg azon vagyok hogy az új tulajdonossal aláírassak egy megállapodást, melyben vállalja hogy a beköltözésétől kezdve a küzüz. számlák befizetése az ő felelőssége.

Nem tudom alá fogja-e írni. Ha nem, per indításával fenyegetem meg.

2011. jan. 18. 10:43
 6/6 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy a perrel sem fogsz sokra menni:(

próbálj a vevő lelkére hatni és vidd el egy ügyvédhez és írjátok le, hogy ő nem íratta át az órákat, pedig erről egyeztetek meg. Talán ezzel mész valamire:(

sok sikert hozzá és legközelebb gondolkodj!!


Pl ha eladsz autót, feltétlen jelentsd be az eladást az okmányirodában, mert ha a vevő nem íratja át az autót, akkor minden balhé téged terhel, ha nem jelented be az eladást.

2011. jan. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!