Álláskeresési járadékhoz mit vesznek figyelembe?
Jogosultsági időnek a munkaviszonyban töltött időt veszik (www.afsz.hu) Ennek alapján figyelembe kellene venni a TGYÁS, GYED és ha nem szűnt meg a munkaviszonyod a GYED/GYES alatt, akkor a GYES idejét is.
A jelentkezésed napját megelőző 4 évet veszik figyelembe.
Hívd fel a munkügyi központot, ott meg tudják mondani, hogy figyelembe veszik-e ezeket is, vagy sem.
Nem akarok még egy kérdést kiírni, de felmerült még egy kérdésem, hátha hozzá tudtok ehhez is szólni:
Két héten belül tellik le a próbaidőm (a 4 órás állásban) és nem szeretnék tovább maradni, ez esetben kérhetem a közös megegyezéses szerződésbontást, vagy csak a felmondás marad számomra? És ha felmondok, akkor azzal ugye nem mehetek a munkaügyire? Vagy próbaidő alatti felmondás máshogy számít?
Próbaidő alatt bármikor, indoklás nélkül megszüntethető a munkaviszony, mindkét részről. Azt tudnod kell, hogy ha te szünteted meg a munkaviszonyt, akkor 3 hónapig nem vagy jogosult munkanélküli járadékra.
Az egyik válaszoló marhaságot írt, a járadék összege nem fix, hanem a jövedelmed alapján számolják ki. A segély összege az, ami fix, az a minimálbér X százaléka
11:17-es: olvass vissza, nem a járadék összegét írtam fixnek:
"Ha nem volt 365 napod, akkor nem számít az sem, hogy mennyi volt a jövedelmed, az álláskeresési segély összege fix összeg, független a munkabéred összegétől."
Próbaidő alatt is kérheted a közös megegyezést.
Az álláskeresésinél nem számít, hogy próbaidő alatt mondtál-e fel, csak az számít, hogy te mondtál fel, ezért nem jár 3 hónapig.
Ha semmiképpen nem akarsz ott maradni, kérd a közös megegyezést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!