Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2 ügyintéző hogy számolhat...

2 ügyintéző hogy számolhat eltérően munkanélküli járadékot?

Figyelt kérdés
Gyes alatt megszűnt közös megegyezéssel a munkaviszonyom. A volt munkahelyem kifizetett egy nagyobb összeget nekem szabadság megváltás és végkielégítés gyanánt, amit 1 hónapra bérszámfejtettek nekem. Első körben csak regisztráltattam magam a munkanélküliben, mert akkor még kaptam a gyest is. Akkor az ügyintéző azt mondta, hogy ez az 1 hónapnyi pénz alapján a legmagasabb összeget kapom. Második alkalommal amikor megigényeltem a járadékot, akkor egy nagyon kezdőhöz kerültem és kért segítséget egy kollegájától, azok összedugták a fejüket, aminek a vége az lett, hogy nem vették figyelembe azt az 1 havi nagyobb összegű kifizetést, így a minimum járadékot állapították meg nekem. A kérdésem az, hogy tudok-e valahol reklamálni, fellebbezni illetve kérni ennek a határozatnak a felülbírálatát?
2010. dec. 25. 05:18
 1/9 anonim ***** válasza:

A határozatban kell benne lennie a fellebbezési lehetőségről tájékoztatás.

De úgyis annál kell beadni a fellebbezést, aki a határozatot hozta. 15 napos határidő szokott lenni.

2010. dec. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A fellebezési lehetőségnek benne kell lennie a határozatban. Annak is hogy hova kell benyújtani, és annak is, hogy mi a fellebezési határidő.

Amikor gyesen voltál, nem valószínű, hogy regisztráltak, mint álláskeresőt (mivel gyesen voltál).

Az álláskeresési járadékot nem az utolsó hónap alapján állapítják meg, hanem

"Mennyi az álláskeresési járadék összege?

Az álláskeresési járadék összegét az álláskeresővé válását megelőző négy naptári negyedévben elért, a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló törvényben meghatározott munkaerőpiaci-járulék alap havi átlagos összegének alapulvételével kell kiszámítani. Több munkaadó vagy több vállalkozói tevékenység folytatása esetén, valamennyi munkaadónál, illetőleg vállalkozói tevékenysége során elért járulékalap alapulvételével kell kiszámítani."

[link]

A kilépő papírjaid alapján meg tudod nézni, hogy a fentiek alapján mi a járadékszámítási alapod.

Az első ügyintéző nézte az összes kilépő papírodat és az alapján mondta, hogy mennyit kapsz, vagy csak az utolsó kifizetésed nézte?

2010. dec. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Másodiknak: De, bizony regisztráltak annak ellenére, hogy gyesen voltam (kaptam kiskönyvet is), mivel akkor már megszűnt a munkaviszonyom. A járulékigénylest pedig akkor adtam be amikor lejárt a gyesem. Ez így működik. Az összeg pedig amit a volt munkahelyemtől kaptam, az egy elég magas összeg, olyannyira, hogy elég rendesen befolyásolta volna a járulékot.
2010. dec. 25. 11:13
 4/9 anonim ***** válasza:
GYES alatt nem regisztrálhatnak...Max tájékoztatnak a lehetőségekről....
2010. dec. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem vették figyelembe a szabadságmegváltás és a végkielégítés összegét, mert az nem alapja az egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járuléknak (régebben EB és munkavállalói járulék) Mivel ezt nem vonják ezekből a kifizetésekből, ezek az összegek nem vehetők figyelembe az áll.ker.járadék számításnál:

24. § (1) A foglalkoztatott nem fizet

a) nyugdíjjárulékot és eb járulékot a járulékalapot képező természetbeni juttatás adóalapként megállapított értékének személyi jövedelemadóval növelt összege, az adóköteles béren kívüli juttatás adóalapként meghatározott részének személyi jövedelemadóval növelt összege, a felszolgálási díj és a borravaló után,

b) egészségbiztosítási járulékot a jubileumi jutalom, a végkielégítés, az újrakezdési támogatás, a szabadságmegváltás jogcímen kifizetett juttatás, pénzbeli egészségbiztosítási járulékot prémiumévek program, illetőleg a különleges foglalkoztatási állomány keretében járó juttatás után.

[link]

[link]

[link]

Az első ügyintéző nem nézhette át alaposan a papírjaidat (mivel csak regisztrált, de ellátást nem állapított meg, csak belenézhetett, de nem nézte, hogy a magas összeg a szabadságmegváltásból és a végkielégítésből származik, amik nem számítanak bele az ellátási alapba)

A járadék megállapításánál meg már alaposabban megnézték, és ezért nem is vették figyelembe ezeket az összegeket az járadék összegének megállapításakor.

2010. dec. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ma 11:18, már mért ne regisztrálhatnák, GYES alatt lehet munkát végezni a gyerek 1 éves kora után. Akkor meg tök logikus, hogy álláskeresőként is regelhessék, nemde?
2010. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért nem regisztrálják GYES alatt, mert akkor nem számít munkanélkülinek, ahogy táppénz alatt sem.
2010. dec. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert te azt mondtad? Vagy honnan veszed?

Az afsz.hu ezt írja erről:


"Álláskereső az a személy, aki munkaviszonyban nem áll és egyéb keresőtevékenységet sem folytat, munkát akar és tud vállalni, a mielőbbi elhelyezkedés érdekében a munkaügyi kirendeltségen nyilvántartásba veteti magát és a kirendeltséggel együttműködik."


Nem látok gyest, te igen? (a táppénz ebben benne van, hiszen aki táppénzt kap, az munkaviszonyban áll: állományban tartja a munkahelye, ki se lehet addig rúgni)


Gyest az ellátásokra jogosultság között látok említeni:


"

Mikor kell az álláskeresési járadék folyósítását szüneteltetni?

Ha az álláskereső:


* terhességi gyermekágyi segélyre, gyermekgondozási díjra, illetőleg gyermekgondozási segélyre való jogosultságának megállapítását jelenti be,

[..]

Ha az álláskeresési járadék folyósítása szünetelésének oka megszűnik, és fennállnak az álláskeresési járadékra való jogosultság feltételei, az álláskeresési járadékot tovább kell folyósítani."


Az egy dolog, hogy ellátást nem kaphat addig, amíg máshonnan kap ellátást. De attól még nyugodtan regisztrálhat. A munkaügyi központok elsősorban azért vannak, hogy segítsenek munkát találni az álláskeresőknek...

2010. dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jah és gyes-hez ugye nem feltétel, hogy munkahelyről menjen el oda (így ekkor nincs is, aki állományban tartsa). Táppénznél igen.
2010. dec. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!