Ha Németországból kap valaki nyugdíjat, akkor kizárólag euró számlát lehet megadni?
Figyelt kérdés
Vagy Ft számla is jó, és majd átváltják?ma 14:09
1/2 krwkco 



válasza:





Forint számlára is lehet eurót utalni. De akkor a fogadó bank fogja átváltani. Ha magyar bankról van szó, akkor eléggé kedvezőtlen árfolyamon.
2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ezt sejtettem.
Nem egyértelmű nekem hogy működik ez majd a gyakorlatban.
Az ügyintéző azt mondta, hogy a német jogviszonyt fogják beszámítani és hozzáadják a magyar nyugdíjhoz.
Kaptunk a német nyigdíjfolyósítótól levelet, amit ki kell tölteni, ahol számlaszámot kell megadni.
Van euro és forintszámla is, de a forintszámla a házastársé.
ma 16:52
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!